DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Forumā diskutēs par talantu piesaisti Latvijas ekonomikas attīstībai

Pirmdien, 4.decembrī, norisināsies ikgadējais domnīcas PROVIDUS Sabiedriskās politikas forums “Migrācijas politikas: Sacenšoties par talantiem”. Tā galvenā uzmanība būs pievērsta tam, kādi ir pašreizējie un potenciālie ieguvumi no imigrācijas un kā migrācija veicina dažādību valsts ekonomikā un sabiedrībā. Forums norisināsies Oracule Tang Space, Doma laukumā 4, Rīga, no plkst. 14:00 – 17:30.

Pasākumu atklās Dr. Aija Lulle (pētniece Saseksas Universitātē (Lielbritānija) un Austrumsomijas universitātē (Somija)).  Dr. Lulle pievērsīsies četriem jautājumiem – migrācijas kontroles nacionālajiem aspektiem, reģionālajiem piemēriem no Baltijas un Ziemeļvalstīm, uzņēmējdarbības attīstībai, īpaši IT, viesmīlības un būvniecības nozarēs un visbeidzot – ko nozīmē būt "konkurētspējīgam" migrantam vai remigrantam.  

Foruma turpinājumā norisināsies divas paneļdiskusijas. Pirmajā no tām politikas eksperti diskutēs par migrācijas politiku, apskatot Vācijas, Igaunijas un Latvijas piemērus. Paneļdiskusijas dalībnieki - Florian Schröder (Vācijas-Baltijas tirdzniecības kamera), Kristjan Lepik (MOVE Guides, Igaunija), Agrita Kiopa (Izglītības un zinātnes ministrija) un Kaspars Bērziņš (publiskās politikas eksperts).


Otrajā paneļdiskusijā pārstāvji no dažādām jomām diskutēs par imigrācijas ietekmi uz viņu darba daudzveidību un rezultātiem Latvijā. Diskusijā piedalīsies Olga Proskurova (žurnāliste), Ieva Krūmiņa (Jauno zinātnieku asociācija), Jānis Kreilis (kustība "Ar pasaules pieredzi Latvijā"), Valters Zirdziņš (Valtera restorāns).

Papildu informācija www.ej.uz/migracijaspolitikas.

Foruma norisi atbalsta Konrāda Adenauera fonds un ES programma "Eiropa pilsoņiem".

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU