DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. novembrī, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Jānis Visvaldis Bārzdiņš un Baiba Rivža saņem Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielās medaļas

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
23. novembrī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) augstāko apbalvojumu – Lielo medaļu – un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro katram saņēma LZA īstenais loceklis Jānis Visvaldis Bārzdiņš un LZA īstenā locekle Baiba Rivža.

"Šī akadēmiskās kvalifikācijas nosaukumu piešķīruma un vēlēšanu diena ieies vēsturē arī ar to, ka mēs vēlēsim jaunus LZA goda locekļus, par kādiem gan akadēmiķi, gan LZA Senāts ir rekomendējis ievēlēt mecenātus Borisu un Ināru Teterevus, atzīmējot viņu tālredzīgo un nesavtīgo devumu Latvijas izglītības, zinātnes, kultūras un sabiedrības labā," LZA Lielās medaļas pasniegšanas ceremonijā pauda LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Akadēmiķim Jānim Visvaldim Bārzdiņam Lielā medaļa piešķirta par fundamentāliem pētījumiem algoritmu teorijā un datorzinātnes skolas izveidi Latvijā. Savukārt akadēmiķe Baiba Rivža apbalvota par ievērojamu devumu Latvijas lauku un reģionu attīstības izpētē. Plašāk par laureātiem lasiet šeit.

Pērn Lielo medaļu un naudas balvas saņēma akadēmiķi Dr.habil.sc.pol., Dr.iur.  Tālavs Jundzis un Dr.habil.med.  Romāns Lācis. 2015. gadā to saņēma Dr.biol. Arvīds Barševskis un Dr.habil.phys. Andris Šternbergs. 2014. gadā par LZA Lielās medaļas laureātiem un pirmajiem Borisa un Ināras Teterevu fonda naudas balvu īpašniekiem kļuva akadēmiķis Dr.habil.philol. Viktors Ivbulis un LZA ārzemju locekle Dr.habil.chem. Regīna Žuka

Par apbalvojumu

2013. gada 12. novembrī mecenāti Boriss un Ināra Teterevi un LZA prezidents Ojārs Spārītis vienojās par atbalstu LZA, lai veicinātu Latvijas sabiedrības un valsts izaugsmi. Fonds sniedz atbalstu Latvijas Zinātņu akadēmijas Lielajai medaļai - augstākajam apbalvojumam, ko piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem. Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmija LZA Lielās medaļas saņēmējiem piešķirta jau ceturto reizi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI