DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. martā, 2017
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
2
2

Latvijas tiesnešu biedrības paziņojums

Saistībā ar Nila Ušakova pausto viedokli par tiesnešiem, kas pieņēmuši viņam nelabvēlīgu spriedumu, Latvijas tiesnešu biedrība sniedz sekojošu paziņojumu.

Likuma "Par tiesu varu" 14.panta otrā daļa noteic, ka spriedums, kurš stājies spēkā ir izpildāms. Šī paša likuma panta ceturtā daļa noteic, ka spriedumam, kurš stājies spēka ir likuma spēks.

Šāds spriedums ir saistošs un pret to ir jāizturas ar tādu pašu cieņu, kā pret likumu.

Nila Ušakova paziņojums, ka tiesas spriedums ir politisks, neprofesionāls un nekompetents nav saprotams, jo tas nav balstīts uz juridiskiem faktiem.

Diemžēl augstu valsts amatpersonu nepamatoti kritiska izteikšanās par tiesnešiem un tiesu varu kopuma nav retums.

Latvijas tiesnešu biedrība uzskata, ka katram ir tiesības uz konstruktīvu kritiku, taču, ja tā izskan no augstu amatpersonu puses, tā nedrīkst būt neargumentēta.

Publiski paziņojumi no augstu amatpersonu puses, bez pamata apšaubot likumā noteiktajā kārtībā iecelta tiesneša kompetenci ir nepieņemami un liecina par attiecīgās amatpersonas vājo izpratni par tiesu varu, un tās lomu demokrātiskā sabiedrībā.

Šādi izteikumi tiesiskā valstī nav pieļaujami un var tikt uztverti kā centieni ietekmēt tiesu.

Neviens nav tiesīgs izdarīt tiešu vai netiešu ietekmi uz tiesnešu darbu un lietā iesaistītie tiesneši ir neatkarīgi, un pakļauti tikai likumam.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU