DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. aprīlī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Profesionālā rehabilitācija - iespēja cilvēkiem ar invaliditāti veiksmīgi iekļauties darba tirgū

Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti un prognozējamo invaliditāti sociālo integrāciju, kā arī palīdzētu tiem veiksmīgi iekļauties darba tirgū, Sociālās integrācijas valsts aģentūra (SIVA) piedāvā iespēju par valsts budžeta līdzekļiem saņemt profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu. Pakalpojums ietver ne tikai mācību iespējas divās izglītības iestādēs – SIVA Jūrmalas profesionālajā vidusskolā un Koledžā, bet arī virkni veselību uzlabojošu procedūru, ārsta psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas, iespēju bez maksas dzīvot dienesta viesnīcā Jūrmalā, ēdināšanu trīs reizes dienā, auto vadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem – surdotulkošanu.

"Diemžēl bieži vien cilvēki, saskaroties ar veselības problēmām, ir spiesti aiziet no darba, jo nespēj vairs veikt līdzšinējos pienākumus, pamazām zaudē saikni ar sabiedrību un kļūst sociāli neaktīvi. SIVA ir tā vieta, kur šādos gadījumos vērsties. SIVA ne tikai palīdzēs izvēlēties veselības stāvoklim, interesēm un līdzšinējām iemaņām atbilstošu profesiju un to apgūt, bet arī sekmēs cilvēka dzīves kvalitātes uzlabošanos kopumā. Viss, kas vajadzīgs, ir drosme uzsākt ko jaunu", uzsver SIVA direktore Ilona Jurševska.

Vide SIVA ir pielāgota cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem – ierīkotas automātiski veramas durvis, lifti un pacēlāji, speciāli pielāgotas koplietošanas un mācību telpas, mājīgi iekārtotas dienesta viesnīcas, datorklase, atpūtas telpas un ēdnīca.

Mobilitātei SIVA nodrošina regulāru transporta kustību no dienesta viesnīcām, kas izvietotas arī jūras krastā, līdz izglītības iestādēm.

Sociālā dzīve SIVA ir daudzveidīga un interesanta.  Savām interesēm atbilstošu nodarbošanos ārpus mācību laika atradīs ikviens izglītojamais. Sadarbībā ar studentu pašpārvaldi regulāri tiek organizēti dažādi pasākumi – sporta spēles, filmu vakari, tikšanās ar populāriem cilvēkiem, koncerti un citi kultūras pasākumi.

Pieteikties profesionālās rehabilitācijas pakalpojumam var ne tikai Jūrmalā, bet arī SIVA atbalsta punktos reģionos: Cēsīs, Cīravā, Daugavpilī, Rēzeknē un Jelgavā.

Piektdien, 6.maijā SIVA rīko Atvērto durvju dienu, aicinot visus interesentus klātienē sajust SIVA draudzīgo atmosfēru, izstaigāt mācību telpas, apskatīt dienesta viesnīcas un iepazīties ar profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu tuvāk.

 

Māra Mičule, SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU