Lasīšanai: 1 minūte

Amatpersona un valsts amatpersona

J
jautā:
20. decembrī, 2014
Sanita

Sakiet, lūdzu, vai ir kāda atšķirība starp amatpersonu un valsts amatpersonu? Vai arī šie jēdzieni ir vienādi un amatpersona sevī ietver valsts amatpersonas jēdzienu, un tas likumos un citos rakstos tiek lietots vienkārši kā amatpersona jēdziena valsts amatpersona vietā?

A
atbild:
30. decembrī, 2014

Amatpersona ir persona, kas pilda varas pārstāvja funkcijas. Tā ir persona, kas iestādē vai organizācijā pilda organizatoriskus vai administratīvus un saimnieciskus pienākumus. Atslēgas vārds ir varas pārstāvja funkcijas, tādējādi jebkuras komercsabiedrības valdes locekļi arī ir šī uzņēmuma amatpersonas.

Savukārt likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 4.panta pirmā daļa nosaka valsts amatpersonu sarakstu.