Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Līguma izbeigšana un parādu piedziņa – divi prasījumi tiesai

J
jautā:
28. jūlijā, 2014
Ilze

Jāiesniedz prasība tiesā par īres līguma (bija noslēgts uz nenoteiktu laiku) izbeigšanu, izlikšanu no dzīvojamām telpām un parāda EUR 300 piedziņu (īres maksa EUR 20.00 mēnesī). Vai jāvērtē, ka ir trīs prasījumi (izbeigt līgumu, izlikt, piedzīt parādu) un par katru jāmaksā valsts nodeva?

A
atbild:
05. augustā, 2014
Ieva Brante
juriste

Tie būs divi atsevišķi prasījumi. Izbeigt un izlikt ir savstarpēji saistīti un var tikt apvienoti kā viens prasījums. Savukārt parāda piedziņa būs otrs prasījums.

Parāda piedziņa gan ir prasība ar mantisku raksturu, tādējādi par to jāmaksā valsts nodeva atbilstoši Civilprocesa likuma 34.panta pirmās daļas 1.punkta noteikumiem.