Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Biedrības valdes priekšsēdētājs amatu var atstāt jebkurā laikā

J
jautā:
27. septembrī, 2017
Santa

Labdien! Esmu biedrības priekšsēdētāja. Personīgu apstākļu dēļ vairs nevaru darboties biedrībā. Kā rīkoties, lai manā vietā tiktu ievēlēta cita persona no biedrības biedriem? Biedrību ir nepieciešams saglabāt. Paldies!

A
atbild:
11. oktobrī, 2017
Līga Pauliņa
LV portāls

Valdes priekšsēdētājs ir viens no valdes locekļiem, kas, pamatojoties uz Biedrību un nodibinājumu likuma 45. panta pirmo prim daļu, ievēlēts no valdes locekļu vidus. Pamatojoties uz Biedrību un nodibinājumu likuma 45. panta piekto daļuvaldes loceklis var jebkurā laikā iesniegt biedrībai paziņojumu par valdes locekļa amata atstāšanu. Valdes locekļa paziņojums izskatāms biedru sapulcē. Biedru sapulce var lemt arī par jauna valdes locekļa ievēlēšanu.

Valdes locekļa pilnvaru izbeigšanās un jauna valdes locekļa ievēlēšana piesakāma ierakstīšanai Biedrību un nodibinājumu reģistrā, pieteikumam pievienojot biedru sapulces protokola izrakstu.