DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Valsts prezidents pasniedz Triju Zvaigžņu ordeni NATO ģenerālsekretāram Jensam Stoltenbergam  

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

11. jūnijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg). Tikšanās notika NATO Austrumu flanga valstu jeb tā dēvētā Bukarestes devītnieka (B9) samita Rīgā laikā. 

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Jensam Stoltenbergam pasniedza Triju Zvaigžņu ordeni (I šķira) un iecēla par Triju Zvaigžņu ordeņa Lielkrusta komandieri par sevišķiem nopelniem un būtisku ieguldījumu Latvijas drošības un aizsardzības stiprināšanā, balstoties uz š.g. 10. aprīļa Ordeņu kapitula lēmumu.  

“Valsts augstākā apbalvojuma piešķiršana ir apliecinājums Jensam Stoltenbergam par viņa ieguldījumu NATO alianses politiskajā un militārajā stiprināšanā īpaši izaicinošos ģeopolitiskos apstākļos. Jenss Stoltenbergs ievērojami ir veicinājis Latvijas aizsardzības un drošības stiprināšanu ar paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izvietošanu NATO Austrumu flangā. Tāpat Jenss Stoltenbergs veicinājis starptautisko atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresoru kopš kara pirmajām dienām,” pasniedzot valsts augstāko apbalvojumu pauda E. Rinkēvičs. 

Valsts prezidents sarunā ar NATO ģenerālsekretāru J. Stoltenbergu pārrunāja š.g. 9. –11. jūlijā gaidāmo NATO samitu Vašingtonā, kurā Latviju pārstāvēs Valsts prezidents. E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību NATO samitā pieņemt lēmumus, kas stiprinās atturēšanas spējas, nodrošinās NATO dalībvalstu teritoriju aizsardzību jau no pirmā centimetra, kā arī ilgtermiņa atbalstu Ukrainai. 

Tikšanās laikā Valsts prezidents arī atzīmēja NATO un to sabiedroto lomu, nodrošinot ilgtermiņa atbalstu Ukrainai. “Vašingtonas samitā jāvienojas par atbalsta pakotni Ukrainai, kas sniegtu nozīmīgu militāru un finansiālu atbalstu Ukrainai ilgtermiņā,” pauda E. Rinkēvičs. Vienlaikus Valsts prezidents apliecināja atbalstu Ukrainas tiesībām uz pašaizsardzību un bija vienisprātis ar NATO ģenerālsekretāru par nepieciešamību atcelt pielietošanas ierobežojumus Ukrainai sniegtajai militārajai palīdzībai. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI