DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Pašvaldība paaugstinās energoefektivitāti Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” ēkā

Rīgas pašvaldība ir parakstījusi līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par energoefektivitātes paaugstināšanas darbu veikšanu Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” ēkā Malienas iela 3A.

Projekta mērķis ir aprūpes centra ēkas energoefektivitātes uzlabošana, lai samazinātu ikgadējo primāro enerģijas patēriņu un sasniegtu enerģijas ietaupījumu, ieviešot siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinošos pasākumus.

Projekta īstenošana veicinās primārās enerģijas patēriņa samazinājumu (plānotais samazinājums – 245 315.27 kWh/gadā), tādējādi samazināsies pašvaldības izdevumi par šī objekta siltumapgādi. Tiks samazināts siltumnīcefekta gāzu emisijas daudzums (plānotais samazinājums – 59.62 t/CO2 gadā). Vienlaikus tiks uzlabots ēkas vizuālais izskats un iekštelpu klimats, radot komfortablu vidi aprūpes centra klientiem un personālam, veidojot estētiski pievilcīgu pilsētvidi.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 641 000 eiro, t.sk. Atveseļošanās fonda finansējums ir 1 246 931 eiro un Rīgas pašvaldības finansējums – 394 068 eiro. Projektu plānots pabeigt nākamā gada martā. Būvdarbus veiks uzņēmējs SIA “LC būve”.

Projektu administrē pašvaldības Īpašuma departaments.

Projektu realizē Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna reformu un investīciju virziena 1.2. “Energoefektivitātes uzlabošana” 1.2.1.3.i. investīcijas “Pašvaldību ēku un infrastruktūras uzlabošana, veicinot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu un uzlabojot energoefektivitāti” ietvaros.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI