DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
4
4

Cēsu novads ielūdz uz Muzeju nakti 2024

Publicitātes attēls

Šī gada Muzeju naktī Cēsu novadā norisināsies dinamiski kultūras, vēstures un kopienas gara svētki. Visā novadā gaidāms piedzīvojumiem pilns vakars, kura gaitā vairāk nekā 15 muzeji ciemos aicina ikkatru interesentu izzināt un iegūt, pētīt un saprast, kas ir arī šī gada Muzeju nakts vienojošā tēma. Nemainīgi - ieeja visos novada objektos ir bez maksas! 

Iestājoties krēslai, Āraišu ezerpilī varēs izzināt senvēsturi, patveroties no mūsdienu laikmetam tik raksturīgās steigas. Ugunskura liesmas, dūdu melodijas un zinošu gidu stāsti par ezerpili un seniem laikiem padarīs šo vakaru īpašu jebkura vecuma apmeklētājiem. Paralēli apmeklētāju centram varēs aplūkot un izpētīt parka teritorijas veikumu - gan jauno ezerpils laipu, gan Meitu salā jauno mezolīta mītni un pēc rekonstrukcijas atjaunoto bronzas laikmeta mājiņu, kura ieguvusi bagātīgo niedru klājuma jumtu. 

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcija "Vēveri" aicinās vērot audēja darbu, kā arī pašiem iesēties stellēs un ieaust pavedienus. Vakara gaitā notiks arī īsta rudzu rupjmaizes cepšana Virolvēveru mājas melnajā ķēķī (rovī) un maizes degustācija. Apmeklētāji varēs arī skatīties dažādas Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja dokumentālās filmas, turpretim Kalna Vēveru mājā varēs noskatīties Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja dokumentālās filmas “Pēdējais Piebalgas pumpenieks” un “Sakarības”. 

E. Veidenbauma memoriālais muzejs "Kalāči" piedāvās izzināt "Kalāču" stāstus", iepazīt Kalāču un Veidenbaumu ģimenes āra ekspozīciju, noskatīties Liepas dzejnieku dzejas video, doties ekskursijā ar gidu, izspēlēt orientēšanās uzdevumus, apskatīt gleznu izstādes atklāšanu un uzklausīt skursteņslauķa Agra Grosberga stāstus par atradumiem, ieguvumiem, dzīvi un mākslu savā darbā. Gaidāms arī koncerts, kurā muzicēs dziesminieks Mikus Frišfelds 

Vecpiebalgas muižas kompleksā Inešos būs atvērtas muzeju krātuves, kas nav ikdienā apskatāmas, bet Lielstraupes pils lielus un mazus aicina piedalīties izzināšanas spēlē "Atrod porcelānu pilī!". Ciemos Cēsu pusē gaidīs arī Kosmosa izziņas centrs, Vēstures ekspozīcija "Sirdsapziņas ugunskurs", Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Pasaules latviešu mākslas centrs un Ungurmuiža. Liepas pusē ciemos aicinās arī Dzejnieka E. Treimaņa - Zvārguļa dzimtas mājas "Leukādijas", savukārt Piebalgas pusē durvis vērs Krāmu un seno lietu muzejs, Jaunpiebalgas novadpētniecības muzejs, Pirmās latviešu nacionālās operas muzejs "Baņuta", Piebalgas mākslas darbu krātuve, Vecpiebalgas muižas komplekss Inešos un Dzērbenes pils. Amatas apvienībā būs skatāms arī Mežabrāļu bunkurs un Āraišu vējdzirnavas, bet Līgatnē apmeklētājus uzņems Vienkoču Kokamatniecības muzejs. 

Ar visu Cēsu novada Muzeju nakts piedāvājumu un aktivitātēm aicinām iepazīties mājaslapā visit.cesis.lv 

Labs saturs
4
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI