DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība
5
5

7000 skolēnu jau pieteikušies vasaras darbam

2. maijā tika uzsākta skolēnu elektronisko reģistrāciju dalībai skolēnu vasaras darbam. Iniciatīvu centralizēti organizē Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un līdz 3. maija rītam vasaras darbam reģistrējušies jau 6998 skolēni.

NVA direktore Evita Simsone uzsver: “Vasaras nodarbinātības pasākums, ko organizējam kopā ar darba devējiem, ir lieliska iespēja skolēniem iegūt pirmo darba pieredzi un attīstīt darba prasmes. Priecājamies par lielo interesi, taču jau redzam, ka gribētāju būs vairāk nekā iespēju, tādēļ aicinām laicīgi plānot savu vasaru un reģistrēties darba iespējām vasarā.”

Pieteikšanās vasaras darbam ir vienkārša – skolēni var aizpildīt pieteikuma anketu NVA tīmekļvietnē sadaļā “Skolēnu vasaras darbs”. Anketā ir jānorāda vēlamās darba vietas atrašanās vieta, mācību iestādes nosaukums, un citi dati. Ja rodas jautājumi, skolēni var sazināties ar attiecīgo NVA filiāli, kur atbildīgais darbinieks sniegs nepieciešamo informāciju. Reģistrācija iniciatīvai turpināsies līdz 16. augustam. Svarīgi ņemt vērā, ka reģistrācija vēl negarantē vietu pasākumā, jo darba vietu skaits ir ierobežots. Šogad ir pieejams finansējums, kas nodrošina darbu 10 376 skolēniem.

Par pieteikšanos

Skolēna nodarbinātības ilgums var svārstīties no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem. Turklāt, ja skolēns jau ir vienojies par darba laiku ar konkrēto darba devēju, tas jānorāda pieteikuma anketā. Norīkojumu dalībai pasākumā NVA darbinieks nosūtīs skolēnam uz pieteikuma anketā norādīto e-pasta adresi, savukārt uz anketā norādīto tālruņa numuru skolēnam tiks nosūtīta īsziņa par norīkojumu.

Skolēniem piedāvāto brīvo darba vietu saraksts tiks publicēts NVA tīmekļvietnes sadaļā “Skolēnu vasaras darbs”.

Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākums norisināsies no 1. jūnija līdz 31. augustam. Piedalīties pasākumā aicināti skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēna mēneša atalgojums par pilnu nostrādātu darba laiku būs ne mazāks par valstī noteiktās minimālās algas apmēru – 700 eiro pirms nodokļu nomaksas. Valsts līdzfinansētajās darba vietās arī šovasar varēs strādāt Ukrainas civiliedzīvotāju bērni.

Skolēns vecumā no 15 līdz 17 gadiem tiek nodarbināts ne ilgāk kā 7 stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, savukārt vecumā no 18 līdz 20 gadiem tiek nodarbināts 8 stundas dienā, 40 stundas nedēļā. Skolēni netiek nodarbināti darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Detalizētāka informācija par NVA īstenoto aktīvo nodarbinātības pasākumu “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” pieejama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Darbs vasaras brīvlaikā” (https://www.nva.gov.lv/lv/skolenu-vasaras-nodarbinatiba-skoleniem).

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI