DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Latvijas pirmie 20 gadi ES tiesību telpā – iznācis “Jurista Vārda” grāmatžurnāls 

Publicitātes foto

30. aprīlī, dienu pirms aprit 20 gadi, kopš Latvija kļuva par Eiropas vienotās tiesību telpas daļu, iznāk rakstu krājums, ko veidojusi “Jurista Vārda” redakcija sadarbībā ar Eiropas Savienības Tiesu un kurā publicēti 30 šīs tiesību nozares lietpratēju raksti. 

Grāmatžurnālu "Latvijas pirmie 20 gadi Eiropas Savienības tiesību telpā" veido publikācijas, kurās aplūkotas ES tiesību šā brīža aktualitātes, kas ietekmē ikvienu Latvijas iedzīvotāju: patērētāju aizsardzība, vides tiesības, nodokļi, pamattiesību aizsardzība, uzņēmējdarbības vide, personas datu izmantošana u.c. 

Grāmatžurnāls ir vairāk nekā 130 lpp. biezs un noderēs gan tiem Latvijas juristiem, kas ikdienā strādā ar ES tiesību jautājumiem, gan tiesību politikas veidotājiem, kā arī tiesību zinātniekiem un studentiem. Izdevumu saņems visi "Jurista Vārda" abonenti, un tajā publicētie raksti būs brīvpieejā lasāmi arī portālā juristavards.lv 

Savukārt Eiropas dienā – 9. maijā - "Jurista Vārds" aicina uz grāmatžurnāla "Latvijas pirmie 20 gadi Eiropas tiesību telpā" atklāšanas diskusiju Eiropas mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, pulksten 15:00. 

Šajā pasākumā par ES tiesību nākotni diskutēs Latvijas pašreizējie un bijušie tiesneši Eiropas Savienības Tiesā un četru Latvijas augstskolu jurisprudences studenti. Sarunā aicināti piedalīties arī grāmatžurnāla rakstu autori un citi ES tiesību lietpratēji. 

"Šis grāmatžurnāls apliecina, ka 20 gadu laikā mums ir izaugusi sava spējīgu juristu paaudze, kuru zināšanas un ikdienas pieredze sniedz visaptverošu redzējumu par Eiropas tiesībām un to, kā tās pašlaik tiek piemērotas dalībvalstu un Eiropas tiesās. Ceram, ka grāmatžurnāla raksti un atklāšanas diskusijas sniegs arī ieskatu par to, kādi būs mūsu nākamie 20 gadi Eiropā, " norāda "Jurista Vārda" tieslietu redaktors Uldis Krastiņš. 

Par "Jurista Vārdu": 

Nedēļas žurnāls "Jurista Vārds" ir lielākais periodiskais, specializētais, tieslietām veltītais izdevums Latvijā. "Jurista Vārda" saturu veido raksti par konkrētiem tiesību jautājumiem, likumu iztulkošanu un piemērošanu, topošiem likumprojektiem, kā arī iespējām risināt šaurākas vai plašākas Latvijas tiesību sistēmas problēmas. Žurnāla izdevējs ir oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis". 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI