DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Konkurences padomei uzdots sagatavot priekšlikumus vietējo pārtikas ražotāju diskriminācijas novēršanai 

Pēc ekonomikas ministra Viktora Valaiņa ierosinājuma Ministru kabinets, otrdien izskatot Konkurences padomes (KP) ziņojumu par 2023. gada publisko pārskatu, nolēma uzdot KP sagatavot priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos, lai novērstu pārtikas preču mazumtirdzniecībā īstenoto atšķirīgo attieksmi cenu veidošanā starp Latvijā un citās valstīs saražotajām pārtikas precēm. 

“Konkurences padome sava ilgstošā pētījumā trīs daļās par mazumtirdzniecības cenu situāciju olu, zivju, piena, gaļas, graudu un maizes produktu tirgū ir konstatējusi, ka Latvijā ražotajām precēm šo produktu grupu ietvaros veikalu ķēdēs tiek piemērots vidēji lielāks uzcenojums nekā ārpus Latvijas ražotām precēm. Dažos gadījumos šī atšķirība ir dramatiska, piemēram, vietējam svaigam cālim mazumtirdzniecības piegādes ķēdes posmā piemērotais uzcenojums ir bijis vidēji par 196 % lielāks salīdzinājumā ar importētu cāli. Šāda situācija kategoriski nav pieļaujama, par ko es jau iepriekš izteicu viedokli pārtikas mazumtirgotājiem. Diemžēl situācija nemainās, un man nav pārliecības, ka veikali ir gatavi ieklausīties manos un KP aicinājumos un šo praksi manīt labprātīgi,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.  

Tādēļ KP ar valdības lēmumu ir uzdots iesniegt ekonomikas ministram priekšlikumus nepieciešamajiem grozījumiem normatīvajos aktos, lai novērstu pārtikas preču mazumtirdzniecībā īstenoto atšķirīgo attieksmi cenu veidošanā starp Latvijā un citās valstīs saražotajām pārtikas precēm, kā arī veicinātu godīgu tirdzniecības praksi un vienlīdzīgu konkurenci pārtikas preču mazumtirdzniecības tirgū. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI