DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Aizsardzībai pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju

“Tagad esam sākuši atskārst, ka aizsardzībai nu jau pret ģeopolitiskām vētrām nepieciešams stiprināt Eiropas Savienības rīcībspēju. Sākam apzināties, ka nepieciešama spēja kopīgi definēt mūsu stratēģiskās intereses, un nepieciešama politiskā griba īstenot vienotu rīcību ārējā un drošības politikā, kā to paši esam paredzējuši vēl 2007.gada Lisabonas līgumā,” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa pirmdien, 8. aprīlī, atklājot parlamentā notiekošo konferenci ““ES sarunas 2024: ES kā drošas mājas mūsdienu ģeopolitiskajā ainavā”.

“Savu stratēģisko interešu īstenošanai mums jāspēj rīkoties vēl apņēmīgāk, lai ne vien mazinām ievainojamības mājas konstrukcijā, bet arī spējam ietekmēt vidi ap mums,” norādīja D. Mieriņa.

Atskatoties uz Latvijas divdesmitgadi Eiropas Savienībā, D.Mieriņa pauda gandarījumu un novērtēja sabiedrības skaidro izvēli un nenogurstošo darbu ceļā uz dalību Eiropas Savienībā, kā būtiskāko izceļot mūsu piederību vienotai drošības un vērtību telpai. “Eiropas Savienības drošās mājas ir ļāvušas mums augt un attīstīties. Šajos 20 gados mūsu sabiedrībā ir dziļi iesakņojušās demokrātiskās vērtības un principi. Mēs neesam un nekad nebūsim drošības pelēkā zona!” uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Eiropas Savienība kā vērtībās balstīta politiska un ekonomiska valstu apvienība nekad nav bijusi ne salmu namiņš, ne žagaru būda, pauda D.Mieriņa, norādot, ka gadu desmitiem tā ir droša māja saviem iedzīvotājiem, sekmējot tās dalībvalstu ekonomisko izaugsmi un iedzīvotāju labklājības pieaugumu. Lai stiprinātu Eiropas Savienības drošību arī turpmāk, jāspēj definēt reāliem apstākļiem piemērotu politiku un rīcību, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Kā piemērus jau notiekošajām pārmaiņām ģeopolitiskajā domāšanā Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka Eiropas Savienības līmenī cita starpā ir ieviesta ienākošo investīciju pārbaude un risinājumi risku novēršanai tirdzniecībā ar trešajām valstīm, tiek kāpināts sankciju spiediens pret agresorvalsti un tiek veikti kopīgi militārie iepirkumi Ukrainas atbalstam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI