DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Ar grozījumiem Sporta likumā turpina virzību uz efektīvāku finansējumu sporta nozarei

2024.gada budžeta likumu pavadošie Sporta likuma grozījumi paredz deleģējumu Ministru Kabinetam apstiprināt regulējumu, saskaņā ar kuru no 2024.gada tiks piešķirts valsts budžeta finansējums sporta federāciju, Latvijas Olimpiskās Komitejas un Latvijas Sporta Federāciju padomes funkciju un valsts deleģēto uzdevumu nodrošināšanai. Likuma grozījumi ir daļa no sporta nozares finansēšanas pārvaldības un administratīvās pārvaldības modeļa reformas, kuras uzdevums ir mazināt valsts budžeta līdzekļu administrēšanas izdevumus un administrēšanā iesaistīto organizāciju skaitu.

Sporta pārvaldības un finansēšanas modeļa izmaiņu rezultātā ietaupītos līdzekļus ir paredzēts novirzīt sporta federāciju, pasākumu, īpaši bērnu un jauniešu aktivitāšu atbalstam, pamatojoties uz izstrādātiem un IZM saskaņotiem kritērijiem, balstoties uz valsts prioritātēm sporta nozarē.

Izmaiņas nepieciešamas, jo arī IZM identificēja vairākus trūkumus, tai skaitā: nestabilitāte un neprognozējamība ilgtermiņā, regulāri papildus finansējuma pieprasījumi un līdzekļu pārdales, privātā sektora atbalsta neprognozējamība, sporta atbalstam paredzētā publiskā finansējuma sazarota administrēšanas sistēma nevalstisko sporta organizāciju līmenī, nav noteikti no valsts budžeta prioritāri atbalstāmie sporta veidi (vismaz augstu sasniegumu sporta līmenī), atsevišķu funkciju un uzdevumu pārklāšanās u.tml.

Sākot ar 2024. gada 1. janvāri tiktu ieviesta vienota kritēriju sistēma atzīto sporta federāciju un citu organizāciju pamatdarbības nodrošināšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI