DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ugunsdzēsēji glābēji Rīgā jau gandrīz diennakti dzēš degošus kokmateriālus

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. septembra plkst. 6.30 līdz 21. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 38 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet 11 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 13.52 tika saņemts izsaukums uz Tukuma novada Kandavas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Plkst. 18.06 degšana tika likvidēta.

Plkst. 10.05 VUGD saņēma informāciju, ka Uriekstes ielā Rīgā deg šķelda un kokmateriāli. Ugunsdzēsēji glābēji, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka degšana notiek starp divām šķeldas kaudzēm, kur novietoti koka baļķi un skaidas. Skaidu un baļķu kopējā degšanas platība – 250 m2. Izmantojot objekta tehniku, notikuma vietā tiek pārkrauti baļķi, lai nodrošinātu piekļūšanu degšanas perēklim. Plkst. 12.36 liesmu izplatīšanās tika ierobežota. Visu nakti turpinājās pārkraušanas un dzēšanas darbi, šorīt tie turpinās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega trīs vieglās automašīnas, loga rāmis un matrači, trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens un septiņos gadījumos atkritumi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI