DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

104 personām piešķir valsts augstākos apbalvojumus — Ordeņa kapitula paziņojumi “Latvijas Vēstnesī”

FOTO: Zane Bitere / LETA

Oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” (vestnesis.lv) 13. marta laidienā publicēti Ordeņu kapitula paziņojumi, ar kuriem dara zināmu, ka Latvijas valsts augstāko apbalvojumu piešķir 104 sabiedrības pārstāvjiem. Ar Triju zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu apbalvoti vēsturnieki, arhitekti, vēstnieki, pulkvežleitnanti un citi līdzcilvēki.  

Valsts augstāko atzinību saņem izcilas personības visdažādākajās jomās no visas Latvijas — cilvēki, kuru godprātīgais darbs, aktīvā pilsoniskā stāja, pašaizliedzība, drosme un patriotisms stiprina Latviju kā demokrātisku, tiesisku un nacionālu valsti.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvoti pilsonisko iniciatīvu organizētāji, kuri pašaizliedzīgi snieguši palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, kā arī ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Valsts apbalvojumu saņēmēji

Pēc ordeņa kapitula paziņojuma, Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts 51 personai, Viestura ordenis – 17 personām un Atzinības krusts – 36 personām.

Valsts apbalvojumu likums izsludināts 2004. gada 24. martā. Tas noteic Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas, piešķiršanas un nēsāšanas kārtību.

Latvijas valsts vēsturiskie apbalvojumi

  • Triju Zvaigžņu ordenis – visaugstākais valsts apbalvojums: nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra  – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm;
  • Viestura ordenis  – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir  Confortamini et pugnate  – Esiet stipri un cīnieties;
  • Atzinības krusts – nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā. Ordeņa devīze ir Pour les honnêtes gens  – Godaprāta ļaudīm.
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU