DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Eksperti pārrunās Latvijas bērnu tiesību aizsardzības ārvalstīs nodrošināšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šī gada 14. decembrī Tieslietu ministrijā notiks ekspertu sanāksme, atskatoties uz  Latvijas bērnu tiesību aizsardzības ārvalstīs nodrošināšanu aizvadītajos piecos gados un turpmākajiem izaicinājumiem. Sanāksmē piedalīsies Tieslietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Bāriņtiesu asociācijas, Rīgas bāriņtiesas un Tiesībsarga pārstāvji.

Pirms pieciem gadiem, 2017. gada 14. decembrī, Tieslietu ministrija noslēdza  starpinstitucionālās sadarbības vienošanos ar Ārlietu ministriju, Labklājības ministriju Tiesībsargu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju un Latvijas bāriņtiesu darbinieku asociāciju, paredzot efektīvāk risināt sarežģītas situācijas, kas skar Latvijas bērnu tiesību aizsardzību ārvalstī. Dokuments nosaka katras Latvijas iesaistītās iestādes kompetenci Latvijas valstspiederīgo bērnu tiesību aizsardzībā ārvalstīs. Vienošanās pirms pieciem gadiem noslēgta, lai novērstu pirms tam izveidojušos nelabvēlīgo praksi, kad iestādes sniedza personām savstarpēji nekoordinētu palīdzību. Noslēgtā vienošanās paredz iesaistītajām pusēm arī koordinēti sadarboties sabiedrības informēšanā par bērnu aprūpes nodrošināšanu ārvalstīs, palīdzības saņemšanas iespējām un nepieciešamību sadarboties ar ārvalsts kompetentajām iestādēm.

Starpinstitūciju sanāksmē iesaistītās puses atskatīsies uz paveikto aizvadīto piecu gadu laikā, diskutēs par pašreizējo situāciju, t.i., kā un cik efektīvi tiek koordināti gadījumi, risinot Latvijas bērnu tiesību aizsardzības ārvalstīs nodrošināšanas jautājumus. Tāpat eksperti pārrunās starptautiskos nolīgumus, gadījumu statistiku, bērnu tiesību aspektus un konsulārā darba aspektus, diskutēs par atbildīgo iestāžu iesaisti un kapacitāti situāciju risināšanā. Vienlaikus sanāksmē pārrunās kopējo situāciju valstī, risinot vecāku domstarpības, bērnu aizbildņu jautājumus un strādājot ar starpvalstu adopcijas gadījumiem. Ņemot vērā pašreizējo situāciju kara skartajā Ukrainā, eksperti pārrunās arī esošo situāciju Latvijā, uzņemot bērnus – kara bēgļus – no Ukrainas, un nodrošinot viņu tiesību aizsardzību.

Starpinstitūciju sanāksmi mediju pārstāvjiem būs iespēja vērot un tās noslēgumā uzdot jautājumus ekspertiem MS Teams platformā, piesakot dalību līdz 14.decembra plkst. 10.00 pie Evijas Rimšānes,  nosūtot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto mediju uz e-pastu Evija.Rimsane@tm.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI