DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

TM: valstiskā līmenī tiks nodrošināta digitālo risinājumu īstenošana izmeklēšanas, tiesvedības un sodu izpildes procesos

Otrdien, 5. aprīlī, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotos tiesību aktu projektus, lai nodrošinātu koordinētu e-lietas darbību un uzraudzību, kā arī e-lietas datu efektīvu apriti. Minētie tiesību akti paredz noteikt E-lietas uzraudzības padomes funkcijas un tās darba organizāciju, izveidot starpinstitucionālu darba grupu efektīvai e-lietas procesu īstenošanai, kā arī datu apstrādes kārtību e-lietas platformā.

Valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavoto E-lietas uzraudzības padomes nolikumu, kurā noteiks E-lietas uzraudzības padomes funkcijas, lai nodrošinātu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas attīstību un uzraudzītu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotās e-lietas arhitektūras īstenošanu un aktualizēšanu un vienotu e-lietas kvalitatīvu ieviešanu un attīstību, atbilstoši e‑lietas ieviešanas rīcības plānam. Nolikumā tiks ietverts arī regulējums E-lietas uzraudzības padomes darba organizācijai, nosakot tās priekšsēdētāja pienākumus, sēdes norises un lēmumu pieņemšanas pamatjautājumus.

Tāpat arī Ministru kabinets atbalstīja TM rosinājumu izveidot starpinstitucionālu darba grupu vienotas nacionāla līmeņa e-lietas koncepcijas un vienotās e-lietas arhitektūras īstenošanai un attīstībai, kā arī e-lietas pārvaldības mehānisma darbībai. Valdības rīkojums paredz noteikt darba grupas pienākumus, lai nodrošinātu efektīvāku savstarpējo datu apmaiņu e-lietas platformā. Minētās starpinstitucionālās darba grupas darbs būs cieši saistīts ar E-lietas uzraudzības padomē pieņemtajiem lēmumiem.

Vienlaikus Ministru kabineta sēdē pieņēma Tieslietu ministrijas izstrādātos E-lietas platformas datu apstrādes noteikumus par datu apstrādes kārtību e-lietas platformā, nosakot datu apjomu, kas tiks apstrādāts e-lietas platformā, un veidu, kā persona var pieslēgties e-lietas portālam, noteikt datu glabāšanas ilgumu un arī e-lietas platformā ievadīto datu apstrādes noteikumus.

Tieslietu ministrija atgādina, ka e-lieta ir viena no digitālās transformācijas iniciatīvām, kura vairākos posmos paredz pakāpenisku pāreju uz elektronisku izmeklēšanas, tiesvedības  un nolēmumu izpildes procesu, vispirms, e-lietas ieviešanas pirmajā posmā, izveidojot vienotu elektronisku tiesvedības procesu un nodrošinot informācijas apmaiņu starp tiesām, prokuratūru, nolēmumu izpildes iestādēm, procesa dalībniekiem un citām ar tiesvedību saistītu iestāžu informācijas sistēmām.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU