DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība
1
1

Aicinām uz informatīvo semināru Zemgalē “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!”

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts darba inspekcija aicina darba ņēmējus, darba devējus, darba aizsardzības speciālistus, izglītības iestāžu audzēkņus un visus interesentus uz informatīvās kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” informatīvo semināru, 10. februārī, plkst. 13:00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā mazajā zālē, kā arī Valsts darba inspekcijas Facebook lapā un platformā Zoom. Semināra mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus atbalsta saņemšanai ESF projekta ietvaros.

Saskaņā ar VDI rīcībā esošiem datiem 2021. gadā valstī kopā nelaimes gadījumos darbā cieta 2091 nodarbinātais, tajā skaitā 208 nodarbinātie guva smagus veselības traucējumus, savukārt 27 nodarbinātie gāja bojā. Vienlaikus uzņēmēji atzīst, ka darba aizsardzības prasības ir sarežģītas un bez zinoša speciālista palīdzības ir grūti tās īstenot praksē. Tāpat daudzi uzņēmumi neapzinās darba aizsardzības nozīmi un maldīgi domā, ka viņu uzņēmumā nekas bīstams ar darbiniekiem nevar notikt, liecina VDI kampaņas „Esi drošs, ka darbs ir drošs” ietvaros veiktā uzņēmēju aptauja. Lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu darba vietās un aicinātu mikro, mazos un vidējos uzņēmumus, kas pārstāv bīstamās nozares (Piemēram, lauksaimniecība, mežsaimniecība, ražošana), aktīvi pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai, Valsts darba inspekcija organizē informatīvus seminārus par darba drošību katrā no Latvijas reģioniem.

Zemgales reģiona informatīvajā seminārā, kas notiks 10. februārī,  piedalīsies Valsts darba inspekcijas vecākās inspektores Liene Bundzinska un Līga Jansone, Latvijas Darba devēju konfederācijas korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja Kristīna Veihmane, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta konsultants Henrijs Priedīte un semināra vadītājs Haralds Burkovskis. Informatīvajā seminārā visi interesenti varēs iegūt vairāk informāciju par kampaņu, uzzināt par situāciju reģionā, atbalsta iespējām – kā uzņēmumi var uzlabot darba aizsardzības aspektus savos uzņēmumos, kādas konsultācijas var saņemt darba ņēmēji un darba devēji darba strīdu domstarpību gadījumos, kādu atbalstu var saņemt darba devējs kolektīvo pārrunu veikšanai par iekļaujošas nodarbinātības un drošas darba vides nodrošināšanu, par pieejamiem semināriem un konsultācijām darba vides risku, īpaši, bioloģisko risku, samazināšanai un prevencijai, kā arī saņemt atziņas no ekspertu pieredzes un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Aicinām visus interesentus piedalīties šajā informatīvajā seminārā, klātienē – Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā Jelgavā mazajā zālē vai attālināti – Valsts darba inspekcijas facebook lapā: https://fb.me/e/18HUvrWE5, kā arī izmantojot Zoom platformu. Lai piedalītos pasākumā, lūdzam reģistrēties iepriekš: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_5vHtIvejR_-hvlVgRhhKKg

Lai tiešraides laikā saņemtu atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem, lūgums tos sūtīt iepriekš uz e-pastu info.esf@vdi.gov.lv vai uzdot translācijas laikā Facebook tiešraides komentāru sadaļā.

Klātienes pasākums norisināsies “zaļajā režīmā”, personām uzrādot Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātus.

Kampaņas ietvaros vēl plānoti semināri Vidzemē, Valmierā, 17. februārī no plkst. 13:00 un Latgalē, Daugavpilī, 25. februārī, plkst. 13:00. Kopumā kampaņas ietvaros plānoti 5 pasākumi, no kuriem divi jau ir notikuši Kurzemē un Rīgā, bet šajā nedēļā tiek organizēts Zemgalē, Jelgavā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI