DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. janvārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Uz starptautisko operāciju Kosovā dosies otrā Latvijas karavīru rotācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Armīns Janiks, Aizsardzības ministrija

Šodien, 7. janvārī, Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers tikās ar karavīriem, kuri jau tuvākajā laikā dosies veikt dienesta pienākumus NATO vadītajā miera uzturēšanas operācijā Kosovā. 

Jau tradicionāli svinīgajā pavadīšanas ceremonijā karavīri no aizsardzības nozares vadības saņēma ceļamaizi – Latvijas karogu un rudzu maizes klaipu.

“Dalība šajā NATO vadītājā operācijā Latvijai dod iespēju gan sniegt ieguldījumu miera uzturēšanā Kosovā, gan stiprināt starptautisko drošību un attīstīt sadarbību ar sabiedrotajiem. Mēs varam lepoties ar mūsu bruņoto spēku karavīriem, kuri starptautiskajās operācijās arvien apliecina augstu profesionalitāti, godam nesot Latvijas vārdu pasaulē,” pauž aizsardzības ministrs A. Pabriks.

“Ilggadēja Latvijas bruņoto spēku dalība starptautiskajās operācijās apliecina, ka mūsu karavīri ikvienā operācijā spēj iemantot autoritāti ar savu profesionalitāti, atbildības sajūtu un disciplinētību. Dalība starptautiskajās operācijās ne tikai demonstrē solidaritāti pret sabiedrotajiem, bet arī ir vitāli svarīga Latvijas bruņoto spēku kaujas spēju stiprināšanai. Mūsu karavīriem vēlu vienmēr turēt Latvijas karogu augstu un būt lepniem par mūsu valsti,” uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants L. Kalniņš.

Miera uzturēšanas operācijā Kosovā Latvija piedalās ar vieglo kājnieku rotu, kas ir integrēta ASV vadītajā daudznacionālajā bataljonā un veic patrulēšanu, savu spēku aizsardzību, kaujas spēju uzturēšanu, kā arī ātrās reaģēšanas spēku uzdevumu izpildi.

Šī būs otrā Nacionālo bruņoto spēku karavīru rotācija, kas dosies veikt dienesta pienākumus Kosovā. Pirmā Latvijas kontingenta rotācija uz Kosovu devās 2021. gada 7. jūnijā

Jau ziņots, ka Saeima 2020. gada 3. septembrī pieņēma lēmumu par Nacionālo bruņoto spēku dalību NATO vadītajā starptautiskajā operācijā Kosovā uz laiku līdz 2023. gada 31. decembrim.

Latvija piedalījās šajā operācijā arī no 2000. gada februāra līdz 2009. gada augustam ar dažāda lieluma vienībām un specialitātēm. Lēmumu par dalības atsākšanu Latvija pieņēma 2020. gadā, atsaucoties NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieka aicinājumam. 

Balstoties uz ANO Drošības padomes 1999. gadā pieņemtu rezolūciju, NATO vadītā starptautiskā operācija Kosovā tika sākta 1999. gada jūnijā pēc ilgstoša starpetniska konflikta Balkānu reģionā, un tās galvenie uzdevumi ir drošas vides izveide un uzturēšana, kas garantē pārvietošanās brīvību visā Kosovas teritorijā visiem pilsoņiem neatkarīgi no viņu etniskās izcelsmes. Tāpat operācijas uzdevums ir atbalstīt un koordinēt starptautiskās humānās palīdzības centienus, atbalstīt un koordinēt Kosovas drošības spēku pilnveidi, kā arī atbalstīt miermīlīgas, stabilas, demokrātiskas un daudz etniskas Kosovas attīstību.

Šobrīd Latvija dažādos apmēros piedalās arī NATO misijā Irākā, ASV vadītās globālās koalīcijas pret ISIS operācijā “Inherent Resolve” Irākā, ES Apmācības misijā Mali, ANO vadītajā stabilizācijas operācijā Mali “MINUSMA” un ES militārajā operācijā Vidusjūras reģionā “Eunavfor Med Irini”. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI