DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies Berlīnes drošības konferencē

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīt, 18. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiešsaistē piedalīsies 19. Berlīnes drošības konferencē, kas būs veltīta Eiropas aizsardzības un drošības politikas aktualitātēm.

Konferences ietvaros A. Pabriks kopā ar Vācijas, Čehijas, Polijas un Ungārijas pārstāvjiem piedalīsies paneļdiskusijā par Centrālās un Austrumeiropas valstu lomu Eiropas Savienības un NATO drošības stiprināšanā, kurā tiks apspriesta reģionālās drošības situācija, ar Covid-19 pandēmiju saistītie izaicinājumi, Eiropas Savienības kopējās drošības un aizsardzības politikas veidošana un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas loma drošības sekmēšanā.

Savukārt 19. maijā starptautiskā foruma dalībniekus uzrunās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, aplūkojot sadarbību bruņojuma iepirkumu jomā kā vienu no būtiskiem Eiropas Savienības aizsardzības jomas attīstības aspektiem.

Berlīnes drošības konferencē diskutēs arī par NATO un Eiropas Savienības attiecībām, Brexit ietekmi uz aizsardzības un drošības jomu, dzimumu līdztiesības principu īstenošanu aizsardzības jomā NATO un Eiropas Savienībā, kodolpolitikas jautājumiem, Ķīnas lomu starptautiskajā politikā, Eiropas drošības sekmēšanu, veicinot reģionālo militāru sadarbību, kiberdrošības veicināšanu, Eiropas Savienības militārajām operācijām, jaunāko tehnoloģiju ieviešanu aizsardzības jomā un citām aktualitātēm.

19. Berlīnes drošības konference norisināsies 18. un 19. maijā, pulcējot vairāk nekā 1200 dalībniekus no vairāk nekā 50 valstīm – politiķus, diplomātus, starptautisko institūciju, bruņoto spēku, drošības institūciju un aizsardzības industrijas pārstāvjus.

Šogad starptautiskā foruma partnervalsts ir Čehija, kuras pārstāvju vidū būs Čehijas aizsardzības ministrs Ļubomirs Metnars (Lubomír Metnar) un Čehijas ārlietu ministrs Jakubs Kulhaneks (Jakub Kulhánek).

Berlīnes drošības konference ir viens no lielākajiem ikgadējiem Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem veltītiem forumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI