DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks piedalīsies Berlīnes drošības konferencē

Rīt, 18. maijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiešsaistē piedalīsies 19. Berlīnes drošības konferencē, kas būs veltīta Eiropas aizsardzības un drošības politikas aktualitātēm.

Konferences ietvaros A. Pabriks kopā ar Vācijas, Čehijas, Polijas un Ungārijas pārstāvjiem piedalīsies paneļdiskusijā par Centrālās un Austrumeiropas valstu lomu Eiropas Savienības un NATO drošības stiprināšanā, kurā tiks apspriesta reģionālās drošības situācija, ar Covid-19 pandēmiju saistītie izaicinājumi, Eiropas Savienības kopējās drošības un aizsardzības politikas veidošana un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas loma drošības sekmēšanā.

Savukārt 19. maijā starptautiskā foruma dalībniekus uzrunās Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, aplūkojot sadarbību bruņojuma iepirkumu jomā kā vienu no būtiskiem Eiropas Savienības aizsardzības jomas attīstības aspektiem.

Berlīnes drošības konferencē diskutēs arī par NATO un Eiropas Savienības attiecībām, Brexit ietekmi uz aizsardzības un drošības jomu, dzimumu līdztiesības principu īstenošanu aizsardzības jomā NATO un Eiropas Savienībā, kodolpolitikas jautājumiem, Ķīnas lomu starptautiskajā politikā, Eiropas drošības sekmēšanu, veicinot reģionālo militāru sadarbību, kiberdrošības veicināšanu, Eiropas Savienības militārajām operācijām, jaunāko tehnoloģiju ieviešanu aizsardzības jomā un citām aktualitātēm.

19. Berlīnes drošības konference norisināsies 18. un 19. maijā, pulcējot vairāk nekā 1200 dalībniekus no vairāk nekā 50 valstīm – politiķus, diplomātus, starptautisko institūciju, bruņoto spēku, drošības institūciju un aizsardzības industrijas pārstāvjus.

Šogad starptautiskā foruma partnervalsts ir Čehija, kuras pārstāvju vidū būs Čehijas aizsardzības ministrs Ļubomirs Metnars (Lubomír Metnar) un Čehijas ārlietu ministrs Jakubs Kulhaneks (Jakub Kulhánek).

Berlīnes drošības konference ir viens no lielākajiem ikgadējiem Eiropas drošības un aizsardzības jautājumiem veltītiem forumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU