DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. februārī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš ar vadošiem zinātniekiem pārrunā drošas sadzīves veidošanu Covid-19 pandēmijas apstākļos

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš piektdien, 12.februārī, ar Latvijas vadošiem zinātniekiem pārrunāja drošas sadzīves veidošanas iespējas Covid-19 pandēmijas apstākļos.

K. Kariņš sarunā pauda, ka Covid-19 pandēmija ir ilgtermiņa izaicinājums, līdz ar to jāmeklē iespējas izveidot “drošas sadzīves” konceptu, iesaistot dažādu grupu pārstāvjus un zinātniekus. Drošas sadzīves algoritmi dažādās jomās radītu iespējas sabiedrībai un tautsaimniecībai sadzīvot ar Covid-19 pandēmiju līdz brīdim, kad ar vakcinācijas un ierobežojumu palīdzību koronavīrusa izplatība ir pastāvīgi samazināta un kontrolējama.

Diskusijas laikā izskanēja virkne dažādu ideju par drošas vides veidošanu pakalpojumu un ražošanas jomās. Sanāksmes dalībnieki vienojās priekšlikumus apkopot un iesniegt izvērtēšanai Ministru prezidentam nākamajā tikšanās reizē.

Tikšanās piedalījās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, Ministru prezidenta ārštata padomnieks zinātnes un inovāciju jautājumos, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks inovācijas jautājumos Andris Anspoks, Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis, Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedras vadītājs Valdis Pīrāgs, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš, Rīgas Stradiņa universitātes docētāji Klāvs Sedlenieks un Anda Ķīvīte-Urtāne, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, tikšanās notika attālinātā režīmā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU