DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Pirmizrādi piedzīvo Latvijas armijas simtgadei veltīta dokumentālā filma “Mans zelts”

11. novembrī, Lāčplēša dienā, pirmizrādi piedzīvos Latvijas armijas simtgadei veltīta dokumentālā filma “Mans zelts”.

Dokumentālās filmas “Mans zelts” pirmizrāde būs skatāma plkst. 18.55 “Latvijas Televīzijas” 1. kanālā.

Dokumentālās filmas atkārtojums skatāms 14. novembrī plkst. 14:50 kanālā LTV7.

“Latvijas karavīri ir apveltīti ar apbrīnojamu drosmi un ticību savai valstij. Arī karojot zem svešiem karogiem, mūsu karavīri cīnījās par tiesībām dzīvot brīvā un neatkarīgā Latvijā. Šodien mūsu visu kopīgā atbildība ir aizstāvēt Latvijas brīvību, neatkarību un demokrātiju, par ko mūsu senči ir maksājuši arī dzīvības cenu,” uzsver Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš norāda: “Griba aizstāvēt savu zemi bija izšķiroša simts gadu tālā pagātnē un tā ir izšķiroša arī šodien, kad strauji attīstām Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Bez gribas aizsargāt savu valsti, jebkura, pat visstiprākā armija, ir lemta neveiksmei. Latvijas armija ir piedzīvojusi skaudrus vēstures pagriezienus un šī dokumentālā filma ir laba retrospektīva mūsu bruņoto spēku vēstures atspoguļošanai.

Latviešu karavīra gars, spilgtākie Latvijas armijas vēstures mirkļi un ieskats Nacionālo bruņoto spēku attīstībā mūsdienās apkopota režisora Askolda Saulīša veidotajā dokumentālajā filmā “Mans zelts”. Izmantojot animāciju, unikālus arhīvu kadrus un fotogrāfijas, kā arī laikabiedru stāstīto, tapis emocionāls vēstījums par latviešu karotspēju, kas caurvijusi svešu varu vadītos konfliktus Latvijas vēsturē, palīdzējusi uzvarēt Latvijas Neatkarības karā un starpkaru periodā izveidot spēcīgu Latvijas armiju, kā arī devusi pārliecību nostāties uz barikādēm un atjaunot bruņotos spēkus 1990. gados.

Par Nacionālo bruņoto spēku izveidi un attīstību mūsdienās dokumentālajā filmā atmiņās dalās Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un bijušie Nacionālo bruņoto spēku komandieri – atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, atvaļinātais ģenerālleitnants Raimonds Graube, kā arī atvaļinātais brigādes ģenerālis Jānis Kažociņš.

Filmas scenārija un teksta autors ir Dainis Īvāns,  filmas producents –  Raitis Ābele, animācijas mākslinieki – Harijs Grundmanis, Aigars Gercāns un komponists – Jānis Brunovskis. Filmas tekstu ierunājis aktieris Andris Keišs, Dokumentālā filma tapusi studijā “Tritone Studio”.

Filma tapusi pēc Aizsardzības ministrijas pasūtījuma, lai nodrošinātu militārās vēstures liecību saglabāšanu.

Dokumentālā filama “Mans zelts” no 12. novembra būs skatāma Latvijas armijas YouTube kanālā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU