DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas Zinātņu akadēmija sanāks uz ārkārtas pilnsapulci, lai vēlētu jaunu LZA vadību

Ceturtdien, 8 oktobrī, plkst. 14.00 darbu sāks Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) ārkārtas pilnsapulce. Saskaņā ar LZA Statūtiem, akadēmijas locekļi vēlēs jaunu akadēmijas vadību – prezidentu, Senāta locekļus un Uzraudzības padomi. LZA amatpersonu pilnvaru laiks ir četri gadi, un to ievēlēšana katrā no amatiem ir pieļaujama ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Pēdējās LZA amatpersonu vēlēšanas notika 2016. gadā, kad uz otru termiņu tika ievēlēts līdzšinējais LZA prezidents Ojārs Spārītis.

LZA ārkārtas pilnsapulci ievadīs ikgadējo LZA balvu laureātu sveikšana, kam sekos LZA prezidenta kandidātu programmatiskās uzrunas. Pilnsapulces darba kārtībā tradicionāli iekļauti arī LZA ģenerālsekretāra un LZA Uzraudzības padomes priekšsēdētāja ziņojumi par LZA darbību un tās novērtējums 2019. gadā.

Programma [saite].

Informācija par LZA prezidenta amata kandidātiem

“Zinātnes Vēstnesis”, 2020. gada  8. septembris. Intervijas ar LZA prezidenta amata kandidātiem [saite]

“Enerģija un Pasaule”, 2020/4, 30.-33. lpp. [saite], Latvijas Zinātņu akadēmija kā gaismas fenomens? (intervija ar A.Siliņu)

“Enerģija un Pasaule”, 2020/3, 60.-62. lpp. [saite], Atjaunotnei (intervija ar I.Kalviņu)

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU