DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Paplašina Noziedzības novēršanas padomes sastāvu un funkcijas

Otrdien, 15. septembrī, Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti Tieslietu ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 20. janvāra noteikumos Nr.42 “Noziedzības novēršanas padomes nolikums”. Grozījumi sagatavoti ar mērķi sekmēt vienotu un efektīvāku iestāžu koordināciju noziedzības novēršanā.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Padomes mērķu, funkciju un sastāva paplašināšana nav pašmērķis. Mērķis ir efektīva rīcība. Te mums ar premjeru ir pilnīgi vienāda izpratne. Tāpēc mēs veicam šīs izmaiņas, lai sekotu rezultāti.

Grozījumi paplašina Noziedzības novēršanas padomes (turpmāk-Padome) kompetenci kā vienu no darbības mērķiem nosakot tiesiskuma stiprināšanu, identificē būtiskākās darbības jomas - korupcijas un organizētās noziedzības apkarošana, un paredz jaunu Padomes funkciju - nodrošināt sadarbību starp izpildvaru un tiesu varu.

Tieslietu ministrija uzsver, ka iepriekš noziedzības novēršanas un apkarošanas kontekstā Padomes mērķos korupcija bija pieminēta tikai starp citu, tad tagad Padomes nolikumā tiek uzsvērts – turpmāk tieši korupcijas un organizētā noziedzības apkarošanas un novēršanas jautājumi būs Padomē risināmo jautājumu prioritāte.

Jānis Bordāns: “Noziedzības novēršanas padome Latvijā darbojas jau kopš 2004. gada, taču līdz šim tās loma tiesiskuma un korupcijas jautājumu risināšanā ir bijusi nenozīmīga. Padomei ir jāpanāk, ka atbildīgās iestādes sāk strādāt efektīvi.”

Tāpat grozījumi paplašina Padomes sastāvu, iekļaujot tajā Valsts prezidenta deleģētu pārstāvi, ārlietu un aizsardzības ministrus, Valsts drošības dienesta priekšnieku, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektoru, Valsts policijas priekšnieku un Satversmes aizsardzības biroja direktoru.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU