DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība

VDD nodod personu kriminālvajāšanai par nacionālā naida izraisīšanu un viltus ziņu izplatīšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2020. gada 11. maijā Valsts drošības dienests (VDD) lūdza prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret vienu personu saistībā ar publiski paustu aicinājumu iznīcināt konkrētas tautības cilvēkus un dezinformācijas izplatīšanu, kā rezultātātika radīts satraukums sabiedrībā un traucēts valsts iestāžu darbs.

Kriminālprocess pret personu tika uzsākts šā gada 31. janvārī saskaņā ar Krimināllikuma 78. panta otro daļu par darbību, kas vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Minētā persona sociālajā tīklā “Facebook” šā gada 30. janvārī ievietoja videoierakstu, kurā aicināja likvidēt konkrētas tautības cilvēkus. Papildus persona šajā videoierakstā apgalvoja, ka Latvijā konstatēts pirmais saslimšanas gadījums ar “Covid-19”, kas tobrīd neatbilda patiesībai. VDD vērtējumā persona ar savu rīcību radīja sabiedrībā satraukumu un nedrošības sajūtu, kā arī būtiski traucēja par slimību profilaksi un kontroli atbildīgo iestāžu un amatpersonu darbu.

Ņemot vērā minētos apstākļus, VDD kriminālprocesa ietvaros personas veiktās darbības papildus kvalificēja saskaņā ar Krimināllikuma 231. panta pirmo daļu par huligānismu, kā rezultātā ticis traucēts cilvēku miers un iestāžu darbība.

Rosinot pret personu uzsākt kriminālvajāšanu par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu, VDD kriminālprocesa materiālus ir nodevis prokuratūrai.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU