DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Valdība atbalsta iespēju piešķirt zinātniskā doktora grādu attālināti

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Atbalstot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos par zinātniskā doktora grāda piešķiršanas kārtību, lai nodrošinātu kvalitatīvu un operatīvu augstākās izglītības procesu, valdība šodien vienojusies par iespēju piešķirt doktora grādu attālināti.

Grozījumi 2005. gada 27. decembra noteikumos Nr. 1001 "Zinātniskā doktora grāda piešķiršanas (promocijas) kārtība un kritēriji" (MK noteikumi) paredz, ka zinātnes doktora (Ph.D.) grādu šī grāda pretendenti var iegūt, aizstāvot savu promocijas darbu arī attālināti tiešsaistes videokonferences formātā, kā arī Latvijas un ārvalstu promocijas padomes locekļi  un promocijas darba recenzenti var attālināti piedalīties aizstāvēšanas procesā, ar atklātu balsojumu lemjot  par zinātnes doktora grāda piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

Grozījumi izstrādāti,  ievērojot MK 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" noteikto, ka mācību procesa norise klātienē visās izglītības iestādēs ir pārtraukta un jānodrošina mācības attālināti. Saskaņā ar Augstskolu likuma 63.pantu zinātnisko doktora grādu pēc akreditētas akadēmiskās doktora studiju programmas apguves un promocijas darba aizstāvēšanas piešķir augstskolu promocijas padome, līdz ar to promocijas darba aizstāvēšana ir mācību procesa daļa un arī tā jānodrošina attālināti, ja nepieciešams.

Arī pēc Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas beigām šāda MK noteikumos noteiktā norma ļaus augstskolām efektīvāk organizēt promocijas darbu aizstāvēšanas procedūru, gan sniedzot iespēju grāda pretendentiem, atrodoties ārzemēs, aizstāvēt promocijas darbu attālināti, gan piesaistot  labākos ārvalstu zinātniekus-ekspertus promocijas padomēs vai kā recenzentus,  gan samazinot ceļošanas un citus izdevumus, kas rodas, īstenojot  klātienes aizstāvēšanu.

Tiešsaistes videokonferences iespēja un atklāts balsojums par zinātnes doktora grāda piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt nodrošinās valstī vienādu un skaidru izpratni  par promocijas darbu aizstāvēšanas procedūras iespējām, attīstot vienādu praksi, kas vienlaikus uzlabo arī Latvijas zinātnes doktora grāda prestižu, kas ir absolūti nepieciešams valsts zinātnes, pētniecības un inovāciju kapacitātes stiprināšanai un produktivitātes paaugstināšanai.

"Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 27.decembra noteikumos Nr.1001 "Doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) kārtība un kritēriji"" ir publicēti Ministru kabineta mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI