DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

Pirmā publiskā patentu datubāze Latvijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Patentu valde atklāj pirmo publisko patentu datubāzi, sniedzot iespēju ikvienam meklēt un iegūt informāciju par Latvijā patentētiem izgudrojumiem, spēkā esošiem patentiem un papildu aizsardzības sertifikātiem. Iegūsti informāciju ātri, vienkārši un bez maksas!

Datubāzē vienkopus atrodama plaša informācija par publiskotiem nacionālo patentu pieteikumiem, piešķirtiem Latvijas patentiem, Latvijā apstiprinātiem un attiecinātiem Eiropas patentiem, kā arī papildu aizsardzības sertifikātiem. Patentu datubāze sniedz iespēju sekot pieteikumu un patentu aktuālajam statusam, veicamā uzturēšanas maksājuma termiņam, kā arī iepazīties ar uzturēšanas maksu vēsturi un noskaidrot nepieciešamo juridisko un komerciālo informāciju. Savukārt ar tehniska rakstura informāciju ir iespējams iepazīties datubāzē atrodamajos piešķirto Latvijas patentu dokumentos. Datubāzē ir plašs meklēšanas kritēriju klāsts un tā ir pieejama latviešu un angļu valodās. Tajā ietvertā informācija ir ērti pieejama ikvienam patenta pieteicējam, īpašniekam, pārstāvim un interesentam.

“Esam gandarīti noslēgt vienu no būtiskiem uzdevumiem patentu jomā–piedāvāt mūsu klientiem brīvpieejas datubāzi, kas palīdzēs ātri, ērti un vienkārši meklēt un piekļūt nepieciešamajai informācijai šajā jomā,” atzīmē Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis.

Datubāze sevī ietver informāciju par vairāk nekā 6000 Latvijas un 38 000 Eiropas patentiem, kā arī gandrīz 500 papildu aizsardzības sertifikātiem. Datubāzes veidošana bijis vērienīgs projekts, kurā ieguldīts liela apjoma darbs, digitalizējot un migrējot datus no līdzšinējiem Patentu valdes resursiem. Līdz šim aktuālā informācija par Latvijā spēkā esošiem Eiropas patentiem un papildu aizsardzības sertifikātiem apkopotā veidā bija pieejama Patentu valdes tīmekļvietnē, savukārt pilnīgas informācijas iegūšanai bija jāvēršas Patentu valdē ar lūgumu izsniegt izziņu.

Mūsdienās, uz zināšanām balstītas ekonomikas laikmetā, ērta aktuālās informācijas pieejamība ir nozīmīga arī uzņēmējdarbībā – kā lieliem uzņēmumiem, tā arī mazajiem un vidējiem uzņēmumiem. Patentu informācija var palīdzēt tās lietotājiem dažādos aspektos:

  • Izvairīties no jau zināma risinājuma izstrādes.
  • Izvērtēt sava izgudrojuma patentspēju.
  • Iepazīties ar citu īpašnieku patentiem.
  • Atrast sadarbības partnerus un licenciārus.
  • Nepārkāpt ar savu izstrādājumu citu īpašnieku tiesības.
  • Apzināt konkurentu patentus, kas vairs nav spēkā.
  • Gūt idejas tehnoloģiju iespējamajiem uzlabojumiem u.c.

“Patentu valde turpina paplašināt sniegto e-pakalpojumu klāstu ātrākai un ērtākai izgudrojumu aizsardzībai. Jau tuvākajā laikā Latvijas pieteicējiem tiks piedāvāti arī 8 jauni e-pakalpojumi – sākot ar patenta pieteikuma iesniegšanu, beidzot ar patenta uzturēšanu spēkā,” norāda S.Laganovskis.

Piekļūt jaunai patentu informācijas datubāzei ir iespējams šeit >>>

Piekļūt papildu aizsardzības sertifikātu datubāzei ir iespējams šeit >>>

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU