DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. martā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Atbalsts uzņēmumiem jānodrošina neatkarīgi no nozares

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) iesniegusi priekšlikumus Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai par atbalsta rīkiem Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem.

Ņemot vērā straujo situācijas mainību, atbalsta rīki jānodrošina krīzes skartajiem komersantiem, jo pandēmijas radītā krīze ekonomikā skars gandrīz visas nozares.

LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: “Krīzes apstākļos mums vispirms jānodrošina veselības aizsardzības un drošības pasākumi visiem. Strauji jāpieņem lēmumi, lai palīdzētu darba ņēmējiem un visiem uzņēmējiem – mazam un vidējam sektoram, jaunizveidotiem uzņēmumiem un jo īpaši tiem, kuru pastāvēšana šobrīd ir būtiski apdraudēta. Tāpēc valsts līderiem jānodrošina visaptveroša un kvalitatīva pieeja lēmumu pieņemšanā, lai maksimāli saglabātu pašreizējo nodarbinātības līmeni. Lielākā kļūda būtu reaģēt ar “darīšanas kā parasti” pieeju vai bez sirdsdegsmes.”

LTRK padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis: “Šobrīd jārīkojas ātri, drosmīgi un izlēmīgi. LTRK un LDDK ar šodien kopēji parakstīto lēmumu visu uzņēmumu atbalstam rāda piemēru politiķiem un lēmumu pieņēmējiem.”

LDDK un LTRK uzsver, ka ir svarīgi kopā strādāt, lai radītu atbalsta kritērijus tiem komersantiem, kuriem sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija, lai nodrošinātu, ka uzņēmumi nebankrotē un darbinieki nezaudētu darba vietas.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU