DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2018
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika
1
1

Apstiprināta kārtība, kādā Latvijas Nacionālais arhīvs publicēs VDK dokumentus

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valdība otrdien, 11. decembrī, apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta noteikumos,* līdz ar ko paredzēta kārtība, kādā nodrošināma piekļuve Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) tīmekļvietnē – www.arhivi.gov.lv - publicētajiem LPSR Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentiem un netieši ar VDK saistītiem dokumentiem.

Lai LNA tīmekļvietnē piekļūtu VDK dokumentiem un netieši ar VDK saistītiem dokumentiem, interesentiem būs jāreģistrējas, lai VDK likuma un Vispārējās Datu aizsardzības regulas prasību pārkāpuma gadījumā būtu iespējams identificēt personu. Savukārt LNA telpās VDK dokumenti būs izmantojami bez ierobežojumiem, ievērojot LNA noteikto dokumentu izmantošanas kārtību: iesniedzot rakstveida pieprasījumu un uzrādot personas identifikācijas dokumentu.

Fiziskai personai tīmekļvietnē www.arhivi.gov.lv būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, (ja nav personas koda - ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, lietotāja vārds un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis.

Ja interesents VDK dokumentus izmantos institūcijas vai juridiskās personas pilnvarojumā vai uzdevumā, tad papildus tai informācijai, kas jānorāda fiziskai personai, reģistrējoties VDK dokumentu izmantošanai LNA tīmekļvietnē, būs jānorāda arī institūcijas vai juridiskās personas nosaukums, juridiskā adrese, reģistrācijas numurs un informācija par pilnvarojumu vai uzdevumu, t.sk. ziņas par pilnvarojuma vai uzdevuma dokumentu (ziņas par dokumenta autoru, dokumenta datumu, reģistrācijas numuru, nosaukumu un dokumenta saturu u.tml.).

Grozījumi MK noteikumos paredz, ka visos gadījumos, kad persona izmanto VDK dokumentu kopijas (tai skaitā arī LNA tīmekļvietnē publicētās) un veic fizisko personu datu apstrādi ārpus LNA telpām, persona ir atbildīga par iegūtās informācijas, (tostarp fizisko personu personas datu) atbilstošu izmantošanu.

Kārtība paredz, ka attiecībā uz VDK darbiniekiem, informatoriem un ar VDK darbību saistītām personām nav piemērojamas Vispārējās Datu aizsardzības regulā noteiktās datu subjekta tiesības (tiesības labot datus, tiesības uz datu dzēšanu – t.i. tiesības „tikt aizmirstam” - tiesības ierobežot datu apstrādi, tiesības iebilst pret datu apstrādi), ciktāl tās var nepieļaut vai būtiski traucēt VDK likuma mērķu sasniegšanu.

LNA tam nodotos VDK dokumentus savā tīmekļvietnē publicēs līdz šī gada 31. decembrim.

*- „Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 6. novembra noteikumos Nr.747 „Latvijas Nacionālā arhīva darbības noteikumi””

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU