DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūlijā, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Iesaisties aptaujā, lai uzlabotu sabiedrības un valsts iestāžu sadarbību

Lai noskaidrotu sabiedrības viedokli par sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, Valsts kanceleja kopā ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta Memoranda padomi līdz 13. augustam aicina aizpildīt aptauju, tādējādi palīdzot uzlabot turpmāko sadarbību un dialogu.

Aptaujas mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli un apkopot līdzšinējo sabiedrības līdzdalības pieredzi, pēc tam izvērtējot, cik efektīvi esošās līdzdalības iespējas darbojas praksē un kā vairot sabiedrības līdzdalību – gan tās kvalitāti, gan procesu. Lai izvērtējums būtu objektīvs, paralēli veicam abu pušu - valsts un pašvaldību iestāžu un sabiedrības pārstāvju - aptauju.

Sabiedrības iesaiste valsts darbā un lēmumu pieņemšanas procesā ir būtiska, lai pieņemtie lēmumi būtu atbilstoši sabiedrības vajadzībām un interesēm, kvalitatīvi un saprotami, veicinot sabiedrības uzticēšanos un piederības sajūtu.  

Jau šobrīd pastāv dažādas līdzdalības iespējas. Piemēram, iedzīvotāji, nevalstiskais sektors, sociālie partneri, nozares speciālisti, uzņēmēji var piedalīties valsts un pašvaldību iestāžu darba grupās, konsultatīvajās padomēs, rakstiski sniegt savu viedokli vai atzinumu, piedalīties publiskās apspriešanās, iesaistīties valsts un pašvaldību institūciju projektos un citās iniciatīvās.

Tāpat priekšlikumus valsts pārvaldes pakalpojumu uzlabošanai ikviens var iesniegt vietnē www.mazaksslogs.gov.lv.

Aptaujas rezultāti tiks izmantoti apkopotā veidā sabiedrības līdzdalības izvērtējumā un labās prakses piemēru apkopojuma izstrādē.

Sabiedrības līdzdalības izvērtējums tiek veikts Latvijas Atvērtās pārvaldības partnerības rīcības plāna ietvaros. Pēdējo reizi līdzīgs izvērtējums par sabiedrības iesaisti tika veikts 2013. gadā.

Kontaktpersonas par aptauju: Inese Kušķe, inese.kuske@mk.gov.lv, tel.: 67082910, Laura Dimitrijeva, laura.dimitrijeva@mk.gov.lv, tel.: 67082935.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU