DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. decembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
3
3

Izmaiņas likumos no 2017. gada 1. janvāra. Kur meklēt?

Publicēts pirms 6 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
No nākamā gada stājas spēkā vairāk nekā 100 tiesību aktu, to skaitā vairāk nekā 60 likumi. Cik zaudē spēku? Kur vienkopus var iepazīties ar izmaiņām likumos un to skaidrojumiem?

1. janvārī stāsies spēkā četri jauni likumi un 62 likumu grozījumi, kā arī 7 jauni Ministru kabineta (MK) noteikumi un 25 MK noteikumu grozījumi. Spēku zaudēs divi likumi un 15 MK noteikumi (atbilstoši situācijai 21.12.2016.).

Vienkopus ar šo sarakstu var iepazīties vietnē Likumi.lv (www.likumi.lv), savukārt LV portālā (www.lvportals.lv) apkopoti praktiski noderīgi skaidrojumi par tiesiskā regulējuma izmaiņām.

Līdz gada nogalei klajā nāks vēl vairāki oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (pieejams vietnē www.vestnesis.lv) laidieni, kuros tiks izsludināti jaunie tiesību akti.

Tikai gada nogalē būs noslēgts to tiesību aktu saraksts, kas stāsies spēkā 2017. gada 1. janvārī. Tātad − šis saraksts joprojām ir atvērts papildinājumiem.

Kur vienkopus aplūkot visus 1. janvāra jaunumus?

1. janvārī stāsies spēkā vairāk nekā 100 tiesību aktu (t. sk. grozījumi) − likumi, Ministru kabineta noteikumi, pašvaldību saistošie noteikumi u. c., liecina šobrīd izsludinātās oficiālās publikācijas.

Aktuālais saraksts pieejams Latvijas Republikas tiesību aktu vietnē Likumi.lv (www.likumi.lv), izvēloties sadaļu > Jaunākie > 01.01.2017. > Stājas spēkā.

Ar grozītā tiesību akta tekstu tādā redakcijā, kādā tas būs spēkā 01.01.2017., vietnē Likumi.lv var iepazīties jau tagad − grozītā tiesību akta sadaļā "Attēlotā redakcija > Nākotnes".

Kur pieejami skaidrojumi par šīm pārmaiņām?

LV portāls iedzīvotājiem piedāvā skaidrojumus un sniedz e-konsultācijas. Turpinot iepriekšējos gados iedibināto praksi, portāls veido 2017. gada izmaiņu apkopojumu atsevišķā publikāciju sarakstā.

Arī šā gada nogalē LV portālā ir pieejamas pirmās publikācijas par jaunajiem tiesību aktiem vai to izmaiņām, ko apvieno temats "Spēkā no 2017. gada janvāra". Saraksts turpmāk ikdienā regulāri pieaugs: hhttps://lvportals.lv/visi/raksti/temats/speka-no-2017gada-janvara?

Santa Sāmīte
Oficiālā izdevēja "Latvijas Vēstnesis"
Komunikācijas speciāliste

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU