DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. novembrī, 2016
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvijas ekonomikas izaugsmi nākotnē ietekmēs demogrāfija

Viens no nākotnes galvenajiem izaicinājumiem ir demogrāfijas problēmas, jo aizbraucēju un negatīvās dzimstības dēļ, paredzama ievērojama ietekme gan uz iekšējo patēriņu, gan ekonomikas izaugsmes tempu, šodien, 25.novembrī, secināja eksperti Cēsu biznesa forumā “CILVĒKS. STRATĒĢIJA. PRODUKTS.”

Pasākumu atklāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. "Esmu ārkārtīgi priecīgs, ka Cēsu uzņēmēju forums aug ne vien kvalitātē un saturā, bet arī nozīmīgumā, kļūstot par reģionālu forumu uzņēmējiem visā Vidzemē," sacīja Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka šajā gadā dalībnieku skaits ir dubultojies.

Biznesa foruma pirmajā daļā ar prezentāciju par nākotnes ekonomikas izaicinājumiem atklāja ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens: "Lai panāktu straujāku ekonomikas izaugsmi jau tuvākajos gados, izšķiroša nozīme ir tautsaimniecības konkurētspējas stiprināšanai. To lielā mērā noteiks spēja mazināt produktivitātes plaisu ar modernajām ekonomikām, kas ir Ekonomikas ministrijas politikas iniciatīvu mērķis. Nākotnes ekonomikas pamatā ir izglītība, kas jābalsta reālās darba tirgus vajadzībās."

Biznesa foruma moderators, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš ministram arī jautāja, kas ir ekonomikas attīstības pamats saistībā ar nākamā gada valsts budžetu, uz ko Arvils Ašeradens minēja patēriņa pieaugumu sakarā ar veiktajām reformām izglītības, iekšlietu un veselības jomās, aizsardzības budžeta palielināšanu, kas ļaus veikt dažādus iepirkumus, kā arī pieņemtais jaunuzņēmumu likums un citas izmaiņas.

Savukārt Bankas Citadele ekonomists Mārtiņš Āboliņš sacīja, ka pašreiz Latvijā dominē pakalpojumu joma, kurai ir tendence pieaugt, ražošanu un rūpniecību atstājot otrajā plānā. Tas iespējams, jo strauji attīstās IT un biznesa pakalpojumu nozares. Lielākais izaicinājums ir demogrāfiskā situācija, kas atsaucas uz iekšējo patēriņu.

"Analītisko pētījumu un stratēģiju laboratorijas" vadošais pētnieks, Rīgas Ekonomikas augstskolas asociētais profesors Roberts Ķīlis, kurš biznesa forumā uzstājās ar prezentāciju par darbu un profesijām Latvijas nākotnei, klātesošajiem stāstīja, ka būtiski izvēlēties tādu profesiju, kuru tuvākajā laikā nevarēs aizstāt ar robotiem, kas savukārt norāda uz to, ka ražošanā cilvēkresursu skaits būtiski saruks, vienlaikus augot ražīgumam, savukārt pakalpojumu bizness, profesionāli IT pakalpojumi, celtniecība, kā arī veselības un sociālās aprūpes joma piedzīvos darbaspēka pieaugumu.

Ar prezentācijām biznesa forumā "CILVĒKS. STRATĒĢIJA. PRODUKTS." uzstājās arī vadzinību konsultants, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijas valdes loceklis Daniels Pavļuts patstāvīgais radošais direktors Voldemārs Dūdums ekonomists un biznesa konsultants Aigars Plotkāns, Rītas Tehniskās universitātes asociētā profesore Karinē Oganisjana, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes pārstāvji u.c.

Forumu organizē Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Cēsu novada dome sadarbībā ar banku "Citadele" un degvielas uzpildes stacijām "Virši-A".

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU