DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. novembrī, 2016
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Rīgā norisinās starptautiska pretkorupcijas iestāžu konference

Šodien, 15.novembrī, atklājot starptautisko pretkorupcijas iestāžu konferenci, Džovanni Keslers (Giovanni Kessler) Eiropas partneri cīņai pret korupciju/ Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (European Partners against Corruption/ European contact-point network against corruption -EPAC/EACN) prezidents atzina, ka katra šīs konferences dalībvalsts atbild ne vien par korupcijas izskaušanu un apkarošanu savā valstī, bet gan, ņemot vērā starptautisko darījumu dinamiku, arī par starpnacionālu parādību, kuras apkarošana iespējama savstarpēji sadarbojoties.

 Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks konferences atklāšanā tās dalībniekus iepazīstināja ar KNAB darbības rezultātiem un sasniegumiem gan korupcijas novēršanas, gan apkarošanas jomā.

Savukārt ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers savā runā uzsvēra Latvijas nopelnus valsts amatpersonu izglītošanā par korupcijas problēmjautājumiem, vienlaikus akcentējot, ka nākotnes izaicinājums ir korupcijas izskaušana privātajā sektorā.

KNAB no 15. līdz 17. novembrim organizē Eiropas partneri cīņai pret korupciju/ Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (European Partners against Corruption/ European contact-point network against corruption -EPAC/EACN) gadskārtējo profesionālo konferenci un ģenerālās asamblejas norisi Rīgā.

EPAC/EACN ikgadējā konferencē tās dalībnieki dalīsies pieredzē par korupcijas novēršanas kampaņām, konferences un asamblejas darba grupās tiks apspriestas starptautisku pretkorupcijas izmeklēšanu norises un to rezultāti.

Konferences laikā tiks parakstīti divi saprašanās memorandi. Viens no tiem starp KNAB un Eiropas investīciju banku (The European Investment Bank) par daudzpusīgu informācijas apmaiņu un datu aizsardzību operatīvā darba veikšanai. Otrs memorands − starp KNAB un Ukrainas nacionālo pretkorupcijas biroju, lai izveidotu pamatu plašākai sadarbībai, veicinot korupcijas atklāšanas, novēršanas un apkarošanas efektivitāti.

Konference sevī apvienos sava aroda profesionāļus no dažādām pretkorupcijas iestādēm un organizācijām, pārstāvot tādas valstis kā  Albānija, Austrija,Azerbaidžāna, Beļģija, Bosnija un Hercogovina, Bulgārija, Horvātija, Čehijas Republika, Dānija, Igaunija, Francija, Gruzija,  Īrija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Moldova, Norvēģija, Polija, Portugāle, Kosovas Republika, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ukraina un Ungārija.

Eiropas partneri cīņai pret korupciju (EPAC) ir neatkarīga un neformāla iestāžu apvienība, kas sevī vieno vairāk kā 60 pretkorupcijas un policijas pārraudzības iestādes no Eiropas Padomes dalībvalstīm. Tā darbojas kopš 2001.gada.

Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (EACN) ir formāls starptautisku organizāciju tīkls, kas sevī ietver teju 50 pretkorupcijas iestādes no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Eiropas Krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF) ir šī tīkla biedrs. EACN tika dibināts saskaņā ar Eiropadomes 2008.gada lēmumu.

Pirmā EPAC/EACN konference notika 2004. gadā Vīnē, Austrijā.

Laura Dūša
KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU