Lasīšanai: 1 minūte

Ja pilngadīgs bērns sevi apgādā, tad vecākam nav jāmaksā uzturlīdzekļi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. jūnijā, 2022
Laura

Labdien! Līdz cik gadiem ir jāmaksā alimenti? Situācija ir šāda: bērnam ir 23 gadi, jau vairākus gadus nedzīvo Latvijā, dzīvo citā valstī, kur arī mācās augstskolā (nav Latvijas augstskola), kā arī pats bērns strādā, bet alimentus no tēva pieprasa. Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
06. jūlijā, 2022

Civillikuma 179.panta pirmajā daļā noteikts, ka vecākiem ir pienākums uzturēt bērnu līdz tas spēj pats sevi apgādāt. Ar apgādi jāsaprot, ka bērns strādā un saņem ienākumus patstāvīgi.

Tas nozīmē: ja pilngadīgs bērns strādā un saņem algu, tad vecākam nav pienākuma maksāt viņam uzturlīdzekļus. Tā ir vecāka brīva izvēle un tiesības.