RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas komanda piektie Eiropas jaunatnes līgas finālturnīrā šaušanā

Publicitātes foto

No 10. līdz 13.oktobrim Serbijā norisinājās Eiropas Jaunatnes līgas finālturnīrs šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem.

Šaušanā ar pneimatisko pistoli Latviju Eiropas Jaunatnes līgas finālturnīrā pārstāvēja Dobeles sporta skolas audzēkņi Kristāna Agule, Kārlis Blaidelis, Sanija Didže (treneris Vilnis Celmiņš), Tukuma Sporta skolas audzēkne Alise Dvarišķe (treneris Zigfrīds Markainis) un Daugavpils sporta skolas audzēkņi Elvis Pavlovskis un Germans Škutāns (trenere Jevgenija Goršalatova). Jaunatnes līgas sacensības norisinās tikai komandu vērtējumā un katrā startā komandas sastāvā jāpiesaka četri sportisti.

Savas apakšgrupas sacensībās Latvijas komanda uzvarēja divus savus sāncenšus – Lietuvas sportistus (20 pret 4), Horvātiju (19 pret 5), bet piekāpās Itālijas komandai (4 pret 20) un Ukrainai (6 pret 18), tādējādi ar divām uzvarām ierindojoties 3.vietā savā apakšgrupā un 5.vietā kopvērtējumā.

Ukraina zelta medaļu finālā uzvarēja Spānijas jauniešus, savukārt Itālija izcīnīja bronzu, ceturtajā vietā atstājot Serbiju.

Kopumā Eiropas Jaunatnes līgas sacensības tiek organizētas trīs reģionos un sastāv no trīs posmiem - līdz martam ilga kvalifikācijas periods, kura laikā tika noskaidrotas 5 labākās komandas katrā reģionā gan pistoļu, gan šauteņu konkurencē. Eiropas Jaunatnes līgas finālā iekļūst 8 komandas - 2 labākās komandas no katra reģiona, viena 3. vietas ieguvējkomanda un valsts, kas organizē finālturnīru.