DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizturēts vīrietis par huligānisku darbību veikšanu Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē

Šā gada 5. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Austrumu pārvaldes amatpersonas saņēma informāciju par kādā vīrieša huligāniskajām darbībām Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē. Pateicoties līdzcilvēku atsaucībai, vīrieša identitāte un atrašanās vieta tika noskaidrota, un vīrietis aizturēts.

5. maijā Rīgas starptautiskās autoostas apkārtnē kāds 1992. gadā dzimis vīrietis veicis huligāniskas darbības, proti, iemeta kāda transportlīdzekļa vadītājam ar pudeli, nodarot miesas bojājumus, un pēc tam piedraudēja ar nazi. 10. maijā Valsts policija izplatīja informāciju, aicinot sabiedrību atpazīt iespējamo vainīgo personu un ziņot par vīrieša iespējamo atrašanās vietu, kas sekmētu viņa atrašanu. Pēc sabiedrības aktīvas iesaistes, 11. maijā Rīgas Austrumu pārvaldes amatpersonas vīrieti aizturēja.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas, proti, par huligānismu, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Minētajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, kā arī viņš iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri ziņoja un sekmēja vīrieša atrašanu.

Vienlaikus sociālajos medijos bija izplatījusies nepatiesa informācija, kur šī persona un viņa bilde tiek saistīta ar slepkavību. Valsts policija vērš uzmanību, ka persona nav veikusi šādu noziegumu!

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI