DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Elektroenerģijas pārvades jaunie lietotāji, ierīkojot jaunu lieljaudas pieslēgumu, saņems atlaidi 

Ceturtdien, 11.aprīlī, Saeima atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) sagatavotos grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā. Līdz ar šīm izmaiņām elektroenerģijas patērētāji, kuri ierīkos jaunu lielas jaudas pieslēgumu pie elektroenerģijas pārvades tīkla, saņems atlaidi pārvades pakalpojuma tarifam. Atlaide tiks piemērota līdz pieciem gadiem no brīža, kad noslēgts sistēmas pakalpojuma līgums.  

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis: “Mēs dodam papildu stimulējošu signālu tam, lai nodrošinātu labvēlīgu investīciju vidi un sekmētu konkurētspēju uzņēmēju vidū. Esam radījuši iespēju piemērot atlaidi lielajiem patērētājiem, kuri ierīkos jaunas lielas jaudas pieslēgumus – pie 110 kV un 330 kV augstsprieguma līnijas. Pozitīvi, ka šī priekšrocība kombinācijā ar zemām elektroenerģijas cenām biržā sekmīgi nodrošinās mūsu konkurētspēju reģionā. Elektroenerģijas cena biržā pērn, salīdzinot ar 2022. gadu, ir vairāk nekā divas reizes zemāka.”  

Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) valdes priekšsēdētājs Rolands Irklis: "Jauni lielas jaudas patērētāju pieslēgumi elektroenerģijas pārvades tīklam sekmēs tīkla efektīvāku izmantošanu un noslodzi. Jauni lieli patērētāji un efektīvāka tīkla noslodze ilgtermiņā samazinās uz katru patērētāju attiecināmās izmaksas, sekmējot zemākas elektroenerģijas izmaksas visiem - gan mājsaimniecībām, gan uzņēmējiem. Tāpēc esmu gandarīts, ka Saeima ir atbalstījusi AST un Klimata un enerģētikas ministrijas kopīgi operatīvi sagatavotos grozījumus." 

Atlaidi AST noteiks un piemēros atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) noteiktai kārtībai un kritērijiem. AST izstrādās un SPRK apstiprinās šos kritērijus, kuriem lietotājiem (patērētājiem) atlaide tiks piemērota un kāda būs kārtība, kā atlaide tiks aprēķināta un piemērota.  

Atlaides piemērošana nepalielinās izmaksas pārējiem pārvades tīkla lietotājiem (patērētājiem) un ražotājiem. Piemērotā atlaide no pārvades pakalpojuma tarifa vērtības visā piemērošanas periodā nedrīkstēs pārsniegt samaksātās pieslēguma maksas apmēru.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI