DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Viktors Valainis: Latvijas atbalsts Ukrainas rekonstrukcijai turpināsies 

Latvijas ekonomikas ministrs Viktors Valainis šodien, 8. februārī, attālināti tikās ar savu ukraiņu kolēģi Latvijas-Ukrainas Starpvaldību komisijas (SVK) vadībā, Ukrainas Ministru kabineta ministru Oļegu Ņemčinovu. Viņi pārrunāja ar SVK komisijas darbu saistītus jautājumus, turpmāko Latvijas atbalstu Ukrainas rekonstrukcijai, kā arī gaidāmās Latvijas Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra un vēlāk arī paša ministra vizītes Ukrainā.   

V. Valainis atzina, ka Latvija ir ieinteresēta jaunu ekonomiskās sadarbības projektu īstenošanā ar Ukrainu dažādās jomās, sākot ar transportu, izmantojot Latvijas ostu sniegtās iespējas, līdz inovācijām un tehnoloģijām, attīstot sadarbību kosmosa un tīro tehnoloģiju jomā. No 19. līdz 22. februārim gaidāmās EM valsts sekretāra vizītes laikā Ukrainā viņu pavadīs arī 20 Latvijas uzņēmēju delegācija no dažādām nozarēm. Paredzēta arī konkrētu sadarbības līgumu slēgšana.  

Mēs arī esam gatavi uzklausīt Ukrainas pārstāvju viedokļus par turpmāk sniedzamā Latvijas humānā atbalsta formām un virzieniem. Mēs darīsim visu, lai jums palīdzētu tieši tur, kur tas visvairāk nepieciešams, un lai šī palīdzība neapsīktu”, uzsvēra V. Valainis. Paredzams, ka ministrs no 7. līdz 10. maijam piedalīsies SVK sēdē Kijivā.  

O. Ņemčinovs atzina, ka augstu novērtē gan Latvijas sniegto praktisko palīdzību Ukrainas rekonstrukcijai, gan daudz un dažādās diplomātiskās un simboliskās aktivitātes. Kā piemēru viņš minēja Latvijas saskaņoto pozīciju ar Ukrainu jautājumā par Krievijas sportistu līdzdalību šī gada Olimpiskajās spēlēs Parīzē.  

EM ir sniegusi atbalstu Ukrainai (Čerņihivas apgabalam), 2023. gadā organizējot humānās palīdzības sniegšanu 2 miljonu eiro apmērā. Humānās palīdzības ietvaros Čerņihivas apgabala iedzīvotājiem tika nodrošinātas: 

  • 12 moduļu mājas dzīvojamā fonda atjaunošanai. 
  • 88 bērnu ārtelpu rotaļlaukumu aprīkojumi un mēbeles Čerņihivas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu labiekārtošanai.  
  • 32 ģeneratori, lai nodrošinātu Čerņihivas apgabala valsts un pašvaldības iestāžu darbības nepārtrauktību, tuvojoties ziemas sezonai. 

Latvijas valdība ir paudusi  apņemšanos trīs gadu griezumā atvēlēt 15 miljonus eiro Ukrainas atjaunošanai, turpinot Černihivas pilsētas un apgabala rekonstrukciju. Plānots, ka no šī finansējuma 6 miljoni eiro (2 miljoni ik gadu) tiks piešķirti EM, lai tā organizētu atbalstu, iesaistot Latvijas uzņēmējus. Par plānoto atbalsta izlietojumu, ņemot vērā Čerņihivas puses vajadzības, un atbilstošajām procedūrām vēl tiks lemts. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI