DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Robežsargi dāvinājumā no ASV saņem 57 bagijus 

Publicitātes foto

24. janvārī Valsts robežsardzes Galvenajā pārvaldē  norisinājās svinīgā ceremonija, kuras laikā Valsts robežsardze dāvinājumā no Amerikas Savienotajām valstīm saņēma 57 POLARIS kvadriciklus (bagijus). 

Pasākumā piedalījās  Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis , Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, ASV vēstnieks Latvijas Republikā Kristofers Robinsons, Valsts robežsardzes personāls, kā arī ASV vēstniecības pārstāvji. 

Šie modernie transportlīdzekļi iegādāti ASV Valdības finanšu programmas “333 Building Capacity” ( “Kapacitātes paaugstināšana”) ietvaros un tiks izmantoti Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībai un Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes Speciālo operāciju dienestam “SIGMA”, lai palielinātu Valsts robežsardzes struktūrvienību uz ārējās valsts robežas mobilitāti, kā arī Valsts robežsardzes koledžai, lai nodrošinātu robežsargu apmācības lietot/izmantot POLARIS kvadriciklus (bagijus) dažādos apvidus apstākļos ar kādiem nāksies sastapties uz ārējās valsts robežas. 

Programmas “333 Building Capacity” ( “Kapacitātes paaugstināšana”) ietvaros sadarbība ar ASV tiek īstenota jau kopš 2018. gada un šo gadu laikā dāvinājumā ir saņemti - 172 gab. POLARIS kvadricikli (bagiji), klātbūtnes uztveršanas sistēmas, bezpilota lidaparātu komplekti, drošas komunikācijas iekārtas un nakts redzamības iekārtas par kopējo summu 11,852,201 USD apmērā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI