DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima konceptuāli atbalsta nekustamo īpašumu nodošanu Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbības nodrošināšanai

Saeima trešdien, 6.decembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru iecerēts Rīgas pašvaldības nekustamos īpašumus Maskavas ielā 14A, Turgeņeva ielā 2 un 2A bez atlīdzības nodot īpašumā biedrībai “Šamir”. Biedrība šajā teritorijā ir izveidojusi Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeju.

Pašlaik spēkā ir 2020.gada 27.novembrī noslēgtais Rīgas domes un biedrības “Šamir” līgums par nekustamā īpašuma nodošanu bezatlīdzības lietošanā, taču muzeja tālākā attīstība ir apgrūtināta. Atbilstoši Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumam personas mantu bezatlīdzības lietošanā sabiedriskā labuma organizācijai var nodot uz laiku ne ilgāku par 10 gadiem. Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja rekonstrukcija prasa ievērojamus ieguldījumus, piesaistot investīcijas, starptautiskus ziedojumus, bet tos nevar veikt, ja nekustamā īpašuma atrašanās bezatlīdzības lietošanā ir terminēta, pauž likumprojekta autori, pamatojot likuma nepieciešamību.

Plānots, ka, biedrībai nododot nekustamos īpašumus ar likumu, tiks nodrošināta Rīgas geto un Latvijas holokausta muzeja darbība un tā ilgtspējīga attīstība.

Lai likuma projekts stātos spēkā, par to vēl divos lasījumos jālemj Saeimai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI