DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Latvija pievienosies Konvencijai par starptautiskajām izstādēm

2023. gada 28. novembra sēdē Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu starptautiskā līguma apstiprināšanai par Konvenciju par starptautiskajām izstādēm un iesniedza to pieņemšanai Saeimā. Pēc likumprojekta pieņemšanas Latvija varēs pievienoties Konvencijai un kļūs par Starptautiskā Izstāžu biroja (Bureau International de Expositions, turpmāk - BIE) dalībnieci.

BIE ir starpvaldību organizācija, kas uzrauga un regulē pasaules Expo izstāžu organizēšanu kopš 1931. gada. Dalība BIE paplašinās Latvijas iespējas gūt maksimālu rezultātu no dalības Expo izstādēs.

Pievienošanās Konvencijai Latvijai kā BIE dalībvalstij sniegs iespēju balsot par tai labvēlīgu valsti kā nākamo Expo organizētājvalsti, kā arī nodrošina atlaidi paviljona īrei Expo izstādē. Tāpat tā ir iespēja piedalīties un balsot par paviljona operacionāliem jautājumiem un izdevīgāku lēmumu pieņemšanu izstādes norises laikā. 

Neraugoties uz to, ka Latvijas dalība Expo izstādē ir vērtīgs rīks sadarbības veicināšanai ar Japānu, izstāde ir arī milzīga platforma sadarbības tīklu attīstīšanai ar citām Expo 2025 Osaka dalībvalstīm. Expo izstādes piesaista uzņēmējus, lēmumu pieņēmējus un ekspertus, tādēļ parasti paralēli ar Expo izstādes norises pilsētā notiek citas liela mēroga konferences un pasākumi. Tas sniedz papildu iespējas Expo dalībniekiem dibināt jaunus sadarbības kontaktus no dažādām valstīm. Tādejādi Expo 2025 Osaka ir būtisks atbalsts gan eksporta veicināšanai, gan investīciju piesaistei, gan inovāciju projektu, gan jaunu ekosistēmu un vērtību ķēžu veidošanai, vienlaikus tā ir arī iespēja veicināt Latvijas starptautisko atpazīstamību, tai skaitā tālajos eksporta tirgos.

Latvijas dalības nodrošināšanai BIE no Ekonomikas ministrijas budžeta līdzekļiem ik gadu tiks nodrošināts maksājums 9600 eiro apmērā.

Expo izstādes veicina starptautisko ekonomisko un diplomātisko sadarbību, tās ir unikālas platformas publiskai diplomātijai un valsts tēlam, jo dod iespēju dalībvalstīm katrai savā īpašā veidā parādīt savus sasniegumus ekonomikā, tehnoloģijās, kultūrā, sociālajā sfērā un tās ieguldījumu nākotnes izaugsmē. BIE uzrauga 4 veida Expo izstādes: Pasaules Expo, Specializētos Expo, Hortikultūras Expo un Milānas Triennāles. Konvenciju ir parakstījušas 182 pasaules valstis. Expo Osaka 2025 ir pasaules Expo izstāde, kas notiek reizi 5 gados un 2025. gadā norisināsies Osakā, Japānā.

Dalībai “Expo 2025 Osaka” paredzēts veidot kopīgu Baltijas valstu paviljonu, kas sekmēs reģiona atpazīstamību un vienlaikus saglabās katras valsts individualitāti. Baltijas valstis “Expo 2025 Osaka” pārstāvēs Latvija un Lietuva, bet Igaunija lēmusi izstādē nepiedalīties.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI