DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Autorskolā zināšanas par intelektuālā īpašuma aizsardzību apguvuši vairāk nekā 730 interesenti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

“Autorskolas” organizētajos semināros par autortiesību un blakustiesību tematiku piedalījušies vairāk nekā 730 pedagogi, bērni un jaunieši no visas Latvijas. Semināros pieredzē dalījās projekta partneri – eksperti no Kultūras ministrijas, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA). Lai gan projekta iesākts, pateicoties Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) finansiālam atbalstam, ikviens interesents arī turpmāk varēs vērsties Autorskolā, lai gūtu zināšanas par intelektuālā īpašuma aizsardzību.

“Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja šī gada veiktais pētījums liecina, ka 25% Latvijas jauniešu vecumā no 15-24 gadiem apzināti piekļuvuši pirātiskajam saturam. Tādēļ nav šaubu, ka tieši skola ir īstā vieta, kur kopā ar ekspertiem gūt pieredzē balstītas zināšanas par intelektuālo īpašumu un tā aizsardzību. Esmu pārliecināts, ka Autorskolas ekspertu ieguldījums vairos ne vien pedagogu, bet arī jauniešu izpratni par autortiesībām un blakustiesībām. Tas, savukārt, ilgtermiņā pasargās autorus un darbu izmantotājus no nevēlamām sekām,” pauž kultūras ministrs Nauris Puntulis.

“Pedagogi, kuri piedalījušies Autorskolas semināros, īpaši atzinīgi vērtēja iespēju gūt atziņas tieši no nozares profesionāļiem. Nav noslēpums, ka, gatavojoties mācību stundām, skolotāji izmanto daudzveidīgu materiālu klāstu ar neskaitāmu autoru darbiem. Attiecīgi arī pašiem pedagogiem semināros bija būtiski uzzināt, kā pasargāt sevi un arī autorus no neapzinātiem pārkāpumiem,” stāsta AKKA/LAA padomes prezidents un mūziķis Kārlis Kazāks.

LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa, savukārt, norāda uz Autorskolas pēctecību: “Lai gan EUIPO projekta ietvaros piešķirtais atbalsts Autorskolas projekta izstrādei ir beidzies, Autorskola savu darbu turpinās. Interneta vietnē  www.autorskola.lv radītie materiāli būs pieejami ikvienam – gan bērniem un jauniešiem, gan pedagogiem, gan sabiedrībai kopumā. Tāpat ikvienam interesentam mēs piedāvāsim izglītojošus seminārus un lekcijas par autortiesību un blakustiesību tematiku. Savukārt, jau tuvākā nākotnē mums ir iecere Autorskola.lv interneta vietni attīstīt un papildināt ar piemērotu saturu - radošās nozares pārstāvjiem, tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem un ekonomiski aktīvajai sabiedrības daļai,” stāsta Liena Edvardsa, vienlaikus paužot gandarījumu par Autorskolas pasākumu 8. septembrī, kas interesentus pulcēja gan klātienē, gan tiešsaistē. Pasākuma laikā tika apbalvoti Autorskolas radošo darbu konkursa uzvarētāji, kā arī projekta partneri piedāvāja atskatīties uz šim Autorskolā paveikto.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU