DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes

Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas 30. gadadienā un izlaidumā

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ļoti cienījamā Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāres kundze!

Augsti godātais Nacionālo bruņoto spēku komandiera kungs!

Augsti godātais Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektora kungs!

Mūsu armijas jaunie virsnieki!

Dāmas un kungi!

Latvijas valsts pamatos ir likta mūsu tautas negrozāmā valstsgriba. Griba dzīvot savā neatkarīgā un demokrātiskā valstī, pašiem lemt par savu nākotni. Mums ir sava valsts, ko veido un stiprina mūsu darbi.

Bet vēlos uzsvērt, godātie klātesošie, būt karavīram, mūsu valsts sargam, ir augstākais patriotisma apliecinājums.

Šodien ir ļoti svarīga diena: mēs apstiprinām 32 kadetus pirmajā virsnieka pakāpē, un mēs svinam Nacionālās aizsardzības akadēmijas 30. gadadienu. Kā Nacionālo bruņoto spēku augstākajam vadonim man ir patiesi žēl, ka nevaru šodien būt ar jums kopā un piedalīties šajā gan man, gan jums tik svarīgajā pasākumā.

Tomēr, ņemot vērā kara draudus pie Ukrainas robežas un nepieciešamību rūpēties par Latvijas drošību gan militārā, gan politiskā līmenī, esmu pieņēmis aicinājumu šodien Minhenē tikties ar mūsu stratēģiskā partnera − Amerikas Savienoto Valstu − viceprezidenti Herisas kundzi. Esmu drošs, ka jūs šo lēmumu atbalstītu.

Amerikas Savienotās Valstis, tāpat kā pārējie mūsu NATO sabiedrotie, šodien ar savu klātbūtni apliecina gatavību aizstāvēt Latviju. Tāpat arī mēs esam gatavi viņus aizstāvēt, un esam to pierādījuši, cīnoties plecu pie pleca Afganistānā.

Godātie klātesošie!

Nacionālā aizsardzības akadēmija jau trīs desmitgades profesionāli izglīto militāros speciālistus Latvijas valsts aizsardzībai, audzina jauno militāro inteliģenci – virsniekus – Latvijas patriotus, līderus ar augstu morāli, goda un pienākuma apziņu, kuri spēj uzņemties atbildību un sekmīgi vadīt savus padotos. Latviešu virsniecība, kuras saknes rodamas 1919. gadā izveidotajā Latvijas Kara skolā, ir un būs mūsu valsts lepnums.

Esmu gandarīts par Latvijas sasniegto drošības jomā. Dienu no dienas Latvijas Nacionālie bruņotie spēki aug ne tikai skaitliski, bet arī prasmēs un zināšanās. Latvijas armija iet līdzi laikam, mērķtiecīgi mainoties jaunu izaicinājumu priekšā. Mūsu karavīri ir tautas un sabiedroto starpā augsti novērtēti un sevi pierādījuši starptautiskās operācijās.

Nacionālo aizsardzības akadēmiju beigušo kadetu skaitam pieaugot, Latvijas armijas virsnieku rindām piepulcējas arvien jauni virsnieki. Ar katru akadēmijas izlaidumu mēs stiprinām mūsu valsts aizsardzības spējas.

Apsveicu Nacionālo aizsardzības akadēmiju 30. gadadienā!

Godājamie jaunie virsnieki!

Iegūt leitnanta pakāpi ir milzīgs sasniegums. Jūs paši un jūsu vecāki varat būt pamatoti lepni.

Jūs esat izvēlējušies uzņemties atbildīgus pienākumus karavīru profesijā. Uz jums skatīsies un jūs vērtēs. Uz jūsu jaunajiem pleciem būs uzlikta liela atbildība. Jūs esat tie, kuriem būs jāvada un jāiedvesmo mūsu karavīri. Jūs būsiet tie, no kuriem Latvijas sabiedrība prasīs gudrus lēmumus.

Esiet lepni par savu zemi! Esiet droši un modri! Esiet labākais paraugs saviem padotajiem! Latvijas vēsturiskā atmiņa glabā daudz varoņstāstu. Lai tie mums kalpo par iedvesmu un atgādinājumu, uztur spēkā pēctecību! Lai jūs visus pavada gandarījums un lepnums par piederību Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem!

Mēs esam gatavi aizstāvēt savu valsti, savas valsts neatkarību un savu brīvību.

Esmu patiesi lepns par jums, karavīri, un es jums ticu, jo ticu Latvijai! Esmu pārliecināts, ka jūs godam kalposiet Latvijas valstij un tautai.

Sargāsim un lolosim savu Latviju! Lai tās neatkarība un brīvība vienmēr ir drošās rokās! Pulcēsimies zem Latvijas valsts karoga un būsim tam uzticīgi!

 

Apsveikumu nolasīja Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos​​​​​​ Jānis Kažociņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI