DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Sveiks jaunos sauszemes spēku virsniekus, svinīgi atzīmējot Nacionālās aizsardzības akadēmijas 30. gadadienu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Rīt, 18. februārī, Rīgas Latviešu Biedrības namā notiks Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas izlaidums, kurā tiks sveikti 32 absolventi no Sauszemes spēku militārās vadības profesionālā bakalaura studiju programmas, vienlaikus svinīgi atzīmējot augstskolas 30. gadadienu.

“Nacionālā aizsardzības akadēmija ir augusi kopā ar neatkarīgo Latviju, kļūstot par augstā līmenī apmācītu virsnieku kalvi, kas vienlīdz prasmīgi orientējas gan militārajos jautājumos, gan izprot Latvijas un apkārtējās pasaules attīstību. Gan šodienas absolventiem, gan akadēmijai vēlu neapstāties pie jau sasniegtā un vienmēr tiekties uz izcilību!” sveicot augstskolu 30. gadadienā un jaunos sauszemes spēku virsniekus ar tās absolvēšanu, uzsver Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš, Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš un Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas rektors pulkvedis Oskars Kudlis.

Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija ir 1919. gadā dibinātās Latvijas kara skolas tradīciju pārmantotāja, kas atjaunota 1992. gada 13. februārī. Akadēmija savus darbības mērķus sasniedz, īstenojot profesionālās studiju programmas un veicot zinātniskās pētniecības darbību militārajā jomā. Militārā dienesta jautājumos akadēmija ir tiešā Nacionālo bruņoto spēku komandiera komandpakļautībā.

Pēc Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas absolvēšanas jaunajiem virsniekiem ir nodrošināta dienesta vieta Nacionālo bruņoto spēku vienībās.

Vidējo izglītību ieguvušajiem Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija piedāvā apgūt trīs akreditētas studiju programmas militārajā vadībā dienestam Sauszemes, Jūras un Gaisa spēkos. Šajās studiju programmās konkursa kārtībā uzņem Latvijas Republikas pilsoņus vecumā līdz 30 gadiem.

Savukārt profesionālā augstākās izglītības programma “Komandējošā sastāva virsnieks” piedāvā jauniešiem ar akadēmisko vai otrā līmeņa augstāko profesionālo izglītību studēt akadēmijā, lai iegūtu otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību. Tajā uzņem studēt gribētājus vecumā līdz 35 gadiem.

Papildus profesionālajām studiju programmām Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija nodrošina arī Virsnieka speciālista pamatkursu. Tajā uzņem augstskolas absolventus, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ārsta grādu un kvalifikāciju ārsta specialitātē, kā arī akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju, datortehnikas, elektronikas, telekomunikācijas, telemātikas, kiberdrošības, datorvadības, vai datorzinātnes specialitātē.

Kadetiem maksā karavīra algu (stipendiju), sākot ar 900 eiro pēc nodokļu nomaksas. Kadetus nodrošina ar bezmaksas izmitināšanu dienesta viesnīcā un iespēju bez maksas izmantot Nacionālo bruņoto spēku Sporta kluba kompleksu. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ir pieejama bibliotēka ar plašu militārās un vispārizglītojošās literatūras un periodikas klāstu vairākās valodās, dažādas datu bāzes un bezmaksas interneta pieslēgums.

Ar Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas piedāvātajām studiju un apmācības programmām, kā arī kandidātiem izvirzītajām prasībām var iepazīties tās mājaslapā www.naa.mil.lv, bet ar pieteikšanās kārtību un atlases procesu militārajam dienestam un studijām akadēmijā – Nacionālo bruņoto spēku mājaslapas www.mil.lv sadaļā “Kļūsti karavīrs”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU