DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. decembrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Valdība godina 2021. gada Ministru kabineta balvas laureātus

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ceturtdien, 9. decembrī, valdības vārdā Ministru prezidents un nozaru ministri pasniedza sešas Ministru kabineta balvas izcilām Latvijas personībām, uzņēmumam un sabiedriskajam medijam. Izraudzītie laureāti ir izcilības piemērs saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā, kuri ar mērķtiecīgu ieguldījumu stiprinājuši Latvijas demokrātiju un tiesiskumu, kā arī cēluši sabiedrības labklājību un pašapziņu.

“Latvija ir stipra, jo mums ir lieliski cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kuri ar savu darbu un rīcību rāda priekšzīmi un sniedz būtisku ieguldījumu mūsu valsts un sabiedrības attīstībā. Šodien balvas saņēmēji pārstāv plašu sabiedriskās, saimnieciskās un radošās darbības loku – gan zinātni, gan kultūru, gan veselību, gan labdarību, gan arī uzņēmējdarbību. Mēs redzam un augstu novērtējam jūsu darbu un sniegto ieguldījumu. Visas valdības vārdā vēlos pateikties ikkatram no balvas saņēmējiem par jūsu devumu Latvijai,” pirms balvu pasniegšanas pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Par mūža ieguldījumu kora mākslā Ministru kabineta balvu saņēma Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku goda virsdiriģents, profesors, komponists Edgars Račevskis. Maestro dibinājis un vadījis vairākus Latvijā mākslinieciski augstvērtīgus korus, kā arī ierosinājis un uzturējis kultūrvēsturiskus pasākumus. Kopš 1970. gada, esot vairākkārtējs virsdiriģents, viņš ir devis neatsveramu ieguldījumu tautas apziņai vienmēr nozīmīgās Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas uzturēšanā. 

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesei Inetai Ziemelei Ministru kabineta balva tika piešķirta par ieguldījumu Latvijas tieslietu sistēmas attīstībā. Satversmes tiesas tiesneses un vēlāk Satversmes tiesas priekšsēdētājas amatā Ineta Ziemele ir stiprinājusi demokrātiju un tiesiskumu Latvijā. Viņas veikums pētniecībā ir nozīmīgs mūsu valsts pamatu izpratnei un diskusijās par tās nākotni.

Laureāte Stella Lapiņa ir izcilības piemērs Latvijas veselības aprūpē. Viņa vada “Veselības centru apvienību” un “Centrālo laboratoriju” – divus uzņēmumus, kuri ir bijuši īpaši nozīmīgi Latvijas cilvēku veselības uzturēšanā, īpaši Covid-19 laikā.

Savukārt Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors ķīmijas doktors Osvalds Pugovičs ir devis būtisku ieguldījumu starptautiski konkurētspējīgas pētniecības vides nodrošināšanā. Savā zinātniskajā darbībā viņš bijis līdzautors vairāk nekā 40 prestižām publikācijām. 

Ministru kabineta balvu saņēma informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Accenture Latvia" par inovatīvu un mērķtiecīgu uzņēmējdarbību, kā arī ieguldījumu Latvijas ārējā tēla veidošanā, Latvijā radot eksportspējīgu pakalpojumu klāstu. Maksima Jegorova vadībā uzņēmums plaši iesaistās informācijas tehnoloģijās prasmīga Latvijas cilvēkkapitāla attīstībā.

Ministru kabinets apbalvoja arī Latvijas radio 5 komandu par labdarības maratona “Dod pieci!” rīkošanu. Kampaņas ietvaros jau astoto gadu tiek aktualizētas un risinātas sociālas problēmas, veidojot cilvēciskāku Latvijas vidi un rādot ceļu likumdošanas attīstībai. 

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa. Laureāti saņem Ministru kabineta Goda diplomu, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīti un naudas balvu 7115 eiro apmērā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI