DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūlijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība
1
1

Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi sekmīgi veicina savu attīstību ar fonda “Idejas stiprākam uzņēmumam” atbalstu

Šodien, 1. jūlijā, atklāts jau ceturtais pietiekšanās posms līdzfinansējuma saņemšanai mazo un vidējo (MVU) uzņēmumu atbalsta fonda “Idejas stiprākam uzņēmumam” ietvaros. Pieteikumu iesniegšana noslēgsies 31. jūlijā. Gada garumā plānoti vēl 2 pieteikšanās posmi. 

Līdz šim Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) izveidotā fonda atbalstam veiksmīgi pieteikušies jau 62 Latvijas MVU. Latvijas uzņēmumi kopā pieteikušies 91 pakalpojumam. Pakalpojumi iedalīti divās grupās – 50% līdzfinansējums preču zīmes vai dizainparauga pieteikumam un 75% līdzfinansējums intelektuālā īpašuma priekšizpētei. No pakalpojumiem Latvijā vispieprasītākais –  līdzfinansējums Eiropas Savienības preču zīmes pieteikuma pamatmaksai, kas uzņēmumiem ļāvis ietaupīt pat līdz 425 EUR par vienu preču zīmes pieteikumu. Nākamais pieprasītākais pakalpojums ir  līdzfinansējums intelektuālā īpašuma priekšizpētei, šis pakalpojums dod iespēju ar profesionāla patentpilnvarnieka palīdzību veikt sava uzņēmuma intelektuālā īpašuma tiesību auditu un izstrādāt intelektuālā īpašuma stratēģiju. Iegūstot 75% finansēto atmaksu, uzņēmumam Latvijā priekšizpētes pakalpojums izmaksā tikai līdz 175 EUR. 

20 miljonu EUR atbalsta fonds MVU “Idejas stiprākam uzņēmumam” tika izveidots 2020.gada nogalē ar mērķi palīdzēt MVU apzināt un aizsargāt savas intelektuālā īpašuma tiesības, kā arī atbalstīt ES ekonomikas atveseļošanos.  

Detalizētāk par abiem pakalpojumu veidiem, kuriem iespējams pieteikties MVU:   

1. Pakalpojums. 50 % līdzfinansējums preču zīmju un/vai dizainparaugu pamatmaksai par pieteikumu iesniegšanu jebkuras ES dalībvalsts, reģionālā (Beniluksa) vai Eiropas Savienības līmenī.

Pakalpojums paredz, ka uzņēmumam ir iespēja atgūt 50 % no pieteikuma pamatmaksas par vienu vai vairākām preču zīmēm un/vai dizainparaugiem.  Piemēram, pieteikuma pamatmaksa Eiropas Savienībā: 850 EUR preču zīmei (līdzfinansējums 425 EUR) un 230 EUR dizainparaugam (līdzfinansējums 115 EUR), bet Latvijā: 90 EUR preču zīmei (līdzfinansējums 45 EUR) un 40 EUR dizainparaugam (līdzfinansējums 20 EUR).    

Uzņēmums nevarēs atgūt 50% finansējumu, ja pirms preču zīmes/dizainparauga pieteikšanas nebūs pieteicies kādā no “Idejas stiprākam uzņēmumam” posmiem un tajā saņēmis apstiprinājumu par kvalificēšanos noteikumiem un apstiprinājumu - EUIPO parakstītu lēmumu par dotācijas piešķiršanu.   

 2.Pakalpojums. 75 % līdzfinansējums  intelektuālā īpašuma priekšizpētes pakalpojumam (IP Scan).   

Pakalpojums noteic, ka intelektuālā īpašuma eksperts izpēta konkrēta uzņēmuma uzņēmējdarbības modeli, produktus un/vai pakalpojumus, kā arī izaugsmes plānus, lai izstrādātu stratēģiju uzņēmuma vajadzībām. Plānots, ka pakalpojums palīdzēs izlemt, kādas intelektuālā īpašuma tiesības uzņēmums varētu pieteikt, vai kā plānot savu stratēģiju nākotnē. Galarezultātā eksperts klientam nodod rakstisku ziņojumu.    

Intelektuālā īpašuma priekšizpētes pakalpojuma attiecināmās izmaksas (fiksēta summa) Latvijai - 700 EUR, bet ar fonda starpniecību uzņēmumam ir iespēja atgūt 75% no pakalpojuma izmaksām.   

Katram MVU var tikt atmaksāti ne vairāk kā 1500 EUR, neatkarīgi no pieprasīto darbību veida.  

Plašāka informācija par MVU fondu latviešu valodā: https://www.lrpv.gov.lv/lv/jaunums/mvu-fonds-idejas-stiprakam-uznemumam-biezak-uzdotie-jautajumi-un-atbildes

 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU