DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Bruņotie spēki sniedz atbalstu Valsts policijai Covid-19 izplatības ierobežošanā

Sākot ar šodienu, 30. decembri, Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā.

Plānots, ka no 30. decembra līdz 4. janvārim ik dienu laikā no plkst. 22.00 līdz 05.00 atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks vienlaikus iesaistīti vismaz 200 zemessargi un karavīri no Zemessardzes 1. Rīgas brigādes, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes, Zemessardzes 3. Latgales brigādes un Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes. Gatavībā sniegt atbalstu būs arī Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Štāba bataljons, Jūras spēki, Mācību vadības pavēlniecība un Militārā policija.

Zemessargi un karavīri Valsts policijas vadībā veiks kopēju patrulēšanu noteiktajās ierobežojumu stundās.

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Sākot ar 7. decembri, Nacionālie bruņotie spēki arī sniedz atbalstu Valsts robežsardzei, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku Apliecinājumu aizpildīšanu. Līdz 31. decembrim Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu arī Rīgas sociālās aprūpes centram “Mežciems”, nodrošinot senioru veselības aprūpei nepieciešamā kvalificētā ārstniecības personāla, piecu ķirurģiskās aprūpes māsu, iesaisti centra darbā. 

Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz šī gada 7. februārim. Valdība šodien vienojās, ka Jaungada svētku un pareizticīgo Ziemassvētku laikā iedzīvotājiem no plkst.22 līdz 5 būs jāuzturas savā dzīvesvietā, pagarinot ārkārtējo situāciju līdz 7. februārim.

Tāpat jau ziņots, no šā gada 30. marta līdz 9. jūnijam Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.

Savukārt 16. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja atbalsta sniegšanas pagarinājumu Valsts robežsardzei līdz šā gada 9. jūlijam, pamatojoties uz vērtējumu par epidemioloģisko situāciju Krievijā un Baltkrievijā, kā arī veikto risku analīzi un valsts institūciju rīcībā esošo informāciju par nelegālās imigrācijas straujo pieaugumu pēc ārkārtējās situācijas termiņa beigām. Līdz ar to Nacionālie bruņotie spēki turpināja sniegt atbalstu līdz 9. jūlijam, sniedzot atbalstu Valsts robežsardzei Eiropas Savienības ārējās robežas kontroles pastiprināšanā - Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas uzraudzībā. Ik dienu atbalsta sniegšanā tika iesaistīti 60 karavīru un zemessargu, kā arī līdz 15 transportlīdzekļu.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU