DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2018
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Janvārī būvniecības izmaksas palielinājās par 0,3 %

Publicēts pirms 4 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
2018. gada janvārī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,3 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 0,9 %,mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas būtiski nemainījās, bet strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,4 %.

Salīdzinot ar 2017. gada janvāri, būvniecības izmaksas palielinājās par 3,5 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,4 %, būvmateriālu cenas un mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,5 %.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi
(procentos)

2018. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 190 būvuzņēmumu un vairāk nekā 40 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos papildus izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedza ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2017. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 80 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 33 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksām pieejama CSP datubāzē sadaļā "Ražotāju cenas". Datus par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2018. gada februārī publicēs 27. martā.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksu indeksiem Latvijā pieejama CSP vietnē sadaļā "Ražotāju cenas – Galvenie rādītāji – Metadati".

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU